× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

همه سیزده سالگی ام

خاطرات اسیر آزاد شده ایرانی مهدی طحانیان

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

گوینده: مهرداد مهماندوست

صفحات کتاب : 515

کنگره : ‫DSR1629‭‬‭ ‭‬ /ط33آ3‫‬‭ 1394

دیویی : ‫‬‭955/0843092‬‬

کتابشناسی ملی : 4004814

شابک : ‫‬‭978-600-03-0234-4

سال نشر : 1394

شابک دیجیتال : 978-600-03-1471-2

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب همه سیزده سالگی ام

کتاب «همه سیزده سالگی ام» در 18 فصل به خاطرات طحانیان از زمان قبل از اعزام به جبهه تا دوران اسارت و بعد آزادی پرداخته است. نویسنده در این اثر تلاش کرده تا طحانیان 13 ساله را به تصویر بکشد.نویسنده تلاش دارد تا روایتی دست نخورده و بکر از دوران اسارت طحانیان ارائه دهد؛ بی کم و کاست، با بیان احساسات همان لحظه راوی و بدون تحلیل های فعلی او. جعفریان که در حوزه ادبیات اسارتگاهی فعالیت دارد، قصد دارد تا با نگارش چنین کتابی ضمن نشان دادن تحولات روحی و فکری یک اسیر، زندگی آن لحظه او را به تصویر بکشد؛ با همه تردیدها، ترس ها و بدون توجه به وضعیت فعلی او.

گلستان جعفریان نویسنده کتاب "همه سیزده سالگی ام" می گوید: "همه سیزده سالگی ام"، کتابی است که زندگی نوجوان سیزده ساله ای را روایت می کند که به جبهه می رود و بعد از چند ماه حضور در جبهه به اسارت رژیم عراق در می آید و بعد از هفت سال اسارت و در سن بیست و یک سالگی از زندان های عراق آزاد می شود.

وی در ادامه می افزاید: مهدی طحانیان در سن سیزده سالگی از شهرستان اردستان به شهر اصفهان و از آنجا به جبهه های جنوب اعزام می شود، در ابتدای این کتاب مشکلات این نوجوان سیزده ساله قبل از اعزام به جبهه آورده شده است. بخش بعدی این کتاب به روایت مشکلاتی می پردازد که در زندان به عنوان رزمنده نوجوان برای او ایجاد می شود و نیروهای رژیم بعث از او می خواهند تا در مقابل رسانه های غربی از اعزام اجباری اش توسط دولت ایران سخن بگوید ولی هیچگاه این آزاده سیزده ساله تسلیم خواسته های رژیم بعث نمی شود.

یکی از ویژگی ها نحوه اسارت آقای طحانیان است که در عملیات آزادسازی خرمشهر در حالی که هر 200 همراه او به شهادت می رسند به اسارت رژیم بعث درمی آید.

در زندگی و خاطرات طحانیان حوادث جالبی رخ داده است که معروف ترین این خاطرات، همان ماجرای مصاحبه نکردن او با خبرنگار زن بی حجاب بود. خبرنگار از او می خواهد که مصاحبه کند، اما طحانیان در جواب می گوید که تو حجاب نداری و من با تو مصاحبه نمی کنم؛ چون در دینم آمده که مرد مسلمان نمی تواند با زن بی حجاب صحبت کند. خیلی ها این را یکی از ویژگی های اصلی طحانیان می دانند.

او اولین کسی است که این باب را در اردوگاه اطفال می گذارد و با این دست از افراد صحبت نمی کند. در حالی که همه طحانیان را با این ویژگی می شناسند، اما به نظر من، بلوغ فکری اوست که از همه چیز بیشتر اهمیت دارد. این بلوغ فکری او بود که او را به جنگ می کشاند و براساس همین تشکیل دیدگاه عقدیتی او، ۹ سال اسارت را تحمل می کند.

فهرست

مقدمهفصل 1فصل 2فصل 3فصل 4فصل 5فصل 6فصل 7فصل 8فصل 9فصل 10فصل 11فصل 12فصل 13فصل 14فصل 15فصل 16فصل 17فصل 18عکس ها

کتاب الکترونیکی

8,000 تومان

حجم : 5.6 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 517

کتاب صوتی

13,000 تومان

حجم : 569.9 مگا بایت

مدت زمان : 623 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 1