× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

یلدا

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 84

کتابشناسی ملی : 3793075

شابک : 978-600-03-0107-1‬

سال نشر : 1394

شابک دیجیتال : 978-600-03-2649-4

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب یلدا

سعید بیابانکی درباره علت نام گذاری این کتاب می گوید: ۱۳ سال قبل در چنین شب هایی با سید عباس سجادی مجری و کارشناس ادبی و هنری تلویزیون و دکتر علی آبان شاعر و منتقد ادبی به دعوت دانشگاه تبریز به این شهر رفته بودیم و به علت بارش برف بسیار سنگین مجبور به ماندن در این شهر شدیم و در همین ایام دخترم یلدا متولد شد و من نتوانستم کنار خانواده ام باشم.

وی ادامه داد: سجادی در آن زمان به من می گفت که چنین اتفاقی باعث می شود هیچ گاه تولد دخترت را فراموش نکنی. چرا که شیرینی خریده بودم و به مردم شهر شیرینی می دادم. اکنون نیز نام کتاب را یلدا گذاشتم تا دخترم ناراحتی نبودنم کنارش در هنگام تولد را فراموش کند.

این شاعر درباره مجموعه شعر «یلدا» نیز گفت: این کتاب ششمین مجموعه شعر من است و تمام شعرهای آن نیز پیش تر در هیچ مجموعه ایی منتشر نشده اند. در این مجموعه ۴۰ شعر در قالب‌های غزل، چارپاره، ترانه و حتی قصیده و مثنوی و ۱۵ شعر سپید منتشر شده است.


... به نام عشق که زیباترین سرآغاز است
هنوز شیشة عطر غزل درش باز است
***
جهان تمام شد و ماهپاره های زمین
هنوز هم که هنوز است کارشان ناز است
***
هزار پند به گوشم پدر فشرد و نگفت
که عشق حادثه ای خانمان برانداز است
***
پدر نگفت چه رازی است اینکه تنها عشق
کلید این دل ناکوک ناخوش آواز است

فهرست

سرآغازگورخرهاتحت تعقیبخبر چه بودنامتناهیادبیات پایداریتبرکیسة زرعشقای آه...عقاب پیربامداد خماربرزخ تردیددو فصلبشکوهکاوهحمّامیآی مرگمیهنآزادگانشراب خانگیچه دانم ها ...نمی خواستم...گوش به زنگاز زبان سوسن هاچه زیانی!عقیقسادگینباشی و ...بمیرم براتشب برفیای مهربانای گلبن دوازدهمحضرت نورحسین علیه السلامنامة اعمالزهرا سلام الله علیهناتمامبراعت استهلالخط مقدمندارمتسپید

کتاب الکترونیکی

9,100 تومان

حجم : 135.9 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 79