× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

عصرهای کریسکان

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

گوینده : محمد رضاعلی

تعداد صفحات نسخه چاپی : 280

رده بندی کنگره : 1365 3آ 79 آ/ DSR1

رده بندی دیویی : 955/0843092

شماره کتابشناسی ملی : 3809006

شابک : ‫978-600-03-0123-1‭‬‭‬

سال نشر : 1394

شابک دیجیتال : 978-600-03-2637-1

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید و iOS) قابل استفاده است.

معرفی کتاب عصرهای کریسکان

این کتاب، خاطرات امیر سعید زاده (سعید سردشتی) آزاده کرد است که بیش از شش سال در زندان‌های گروه کومله و دموکرات شکنجه شده است. او تقریبا تنها نجات یافته از زندان مخوف کریسکان است و بقیه هم بندی‌های او همه بدون محاکمه اعدام شده‌اند.

در بخشی از کتاب آمده:

«به سراغم می‌آیند و با شلنگ به جانم می‌افتند. آنقدر کتکم می‌زنند که از حال می‌روم. تمام بدنم کبود شده و سر و صورت و بینی و باسنم زخمی می‌شود. با جوالدوز به جانم می‌افتند و بدنم را سوراخ سوراخ می‌کنند. بعد داخل تنوری که تازه خاموش شده و دیواره و خاکسترش داغ داغ است می‌اندازند و آرام آرام عرق می‌کنم و نم نم تب می‌کنم. یواش یواش بوی پختگی بدنم را حس می کنم و به ناچار فریاد می‌زنم. همینکه می‌خواهم سرم را از تنور بیرون بیاورم با قنداق بر سرم می‌کوبند و داخل خاکستر داغ می‌افتم. پوستم تاول می‌زند... نیم پز می‌شوم...فریاد می‌زنم...»

با خواندن این کتاب با سرنوشت غم انگیز هموطنان کرد آشنا می‌شوید و به عمق فجایع ضد انقلاب دموکرات و کومله پی می‌برید.

در آدرس ذیل آنونس مستند عصرهای کریسکان را که بر اساس خاطرات امیر سعید زاده به قلم کیانوش گلزار راغب گردآوری شده است را مشاهده نمایید.
http://www.aparat.com/video/video/embed/vt/frame/pid/0/showadstart/no/showvideo/yes/videohash/E0ARi?data[as]=1

فهرست

مقدمه اوّل: سعید دوّم: سُعدا چهارم: سایه غمبار پنجم: میرآباد ششم: راه ناپیدا هفتم: برد ه سور هشتم: مام رحمان نهم: پا کسازی دهم: خانواده یازدهم: آلان دوازدهم: همکار خاموش سیزدهم: پوره، توپ کوره چهاردهم: زیارت غنچه پانزدهم: شیمیایی شانزدهم: پرواز علی هفدهم: کریسکان هیجدهم: ملاقات اول نوزدهم: قبر موقت بیستم: مادر برام قصه بگو بیست و یکم: چای عصرانه بیست و دوم: سو ز سرما بیست و سوم: خدا نگهدار سُعدا بیست و چهارم: چوب خدا بیست و پنجم: کوی سنجا ق بیست و ششم: رنگ رخسا ر بیست و هفتم: آقا معلم بیست و هشتم: نامه ها، عکسها و اسناد

کتاب الکترونیکی

6,500 تومان

حجم : 4.5 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 280

کتاب صوتی

10,000 تومان

حجم : 537.0 مگا بایت

طول صدا : 466 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 1