× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

عصرهای کریسکان

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

گوینده : محمد رضاعلی

تعداد صفحات نسخه چاپی : 280

رده بندی کنگره : 1365 3آ 79 آ/ DSR1

رده بندی دیویی : 955/0843092

شماره کتابشناسی ملی : 3809006

شابک : ‫978-600-03-0123-1‭‬‭‬

سال نشر : 1394

شابک دیجیتال : 978-600-03-2637-1

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.
دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب عصرهای کریسکان

این کتاب، خاطرات امیر سعید زاده (سعید سردشتی) آزاده کرد است که بیش از شش سال در زندان‌های گروه کومله و دموکرات شکنجه شده است. او تقریبا تنها نجات یافته از زندان مخوف کریسکان است و بقیه هم بندی‌های او همه بدون محاکمه اعدام شده‌اند.

در بخشی از کتاب آمده:

«به سراغم می‌آیند و با شلنگ به جانم می‌افتند. آنقدر کتکم می‌زنند که از حال می‌روم. تمام بدنم کبود شده و سر و صورت و بینی و باسنم زخمی می‌شود. با جوالدوز به جانم می‌افتند و بدنم را سوراخ سوراخ می‌کنند. بعد داخل تنوری که تازه خاموش شده و دیواره و خاکسترش داغ داغ است می‌اندازند و آرام آرام عرق می‌کنم و نم نم تب می‌کنم. یواش یواش بوی پختگی بدنم را حس می کنم و به ناچار فریاد می‌زنم. همینکه می‌خواهم سرم را از تنور بیرون بیاورم با قنداق بر سرم می‌کوبند و داخل خاکستر داغ می‌افتم. پوستم تاول می‌زند... نیم پز می‌شوم...فریاد می‌زنم...»

با خواندن این کتاب با سرنوشت غم انگیز هموطنان کرد آشنا می‌شوید و به عمق فجایع ضد انقلاب دموکرات و کومله پی می‌برید.

در آدرس ذیل آنونس مستند عصرهای کریسکان را که بر اساس خاطرات امیر سعید زاده به قلم کیانوش گلزار راغب گردآوری شده است را مشاهده نمایید.
http://www.aparat.com/video/video/embed/vt/frame/pid/0/showadstart/no/showvideo/yes/videohash/E0ARi?data[as]=1

فهرست

مقدمه اوّل: سعید دوّم: سُعدا چهارم: سایه غمبار پنجم: میرآباد ششم: راه ناپیدا هفتم: برد ه سور هشتم: مام رحمان نهم: پا کسازی دهم: خانواده یازدهم: آلان دوازدهم: همکار خاموش سیزدهم: پوره، توپ کوره چهاردهم: زیارت غنچه پانزدهم: شیمیایی شانزدهم: پرواز علی هفدهم: کریسکان هیجدهم: ملاقات اول نوزدهم: قبر موقت بیستم: مادر برام قصه بگو بیست و یکم: چای عصرانه بیست و دوم: سو ز سرما بیست و سوم: خدا نگهدار سُعدا بیست و چهارم: چوب خدا بیست و پنجم: کوی سنجا ق بیست و ششم: رنگ رخسا ر بیست و هفتم: آقا معلم بیست و هشتم: نامه ها، عکسها و اسناد

کتاب الکترونیکی

6,500 تومان

حجم : 4.5 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 280

کتاب صوتی

10,000 تومان

حجم : 537.0 مگا بایت

طول صدا : 466 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 1