× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

عصرهای کریسکان

خاطرات امیر سعیدزاده (سعید سردشتی)

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

گوینده: مجید تیزرو

صفحات کتاب : 280

کنگره : 1365 3آ 79 آ/ DSR1

دیویی : 955/0843092

کتابشناسی ملی : 3809006

شابک : ‫978-600-03-0123-1‭‬‭‬

سال نشر : 1394

شابک دیجیتال : 978-600-03-2637-1

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب عصرهای کریسکان

معرفی کتاب عصرهای کریسکان

کتاب عصرهای کریسکان به قلم کیانوش گلزار راغب که به روایت خاطرات امیر سعیدزاده (سعید سردشتی) می‌پردازد. این کتاب در نسخه های الکترونیکی، چاپی و صوتی با صدای مجید تیزرو(گوینده کتاب) بر روی وبسایت قرار گرفته است.

 

درباره کتاب عصرهای کریسکان و امیر سعید زاده

امیر سعیدزاده بیش از شش سال در زندان‌های گروه کومله و دموکرات شکنجه شده است.
او تقریبا تنها نجات یافته از زندان مخوف کریسکان است و بقیه هم بندی‌های او همه بدون محاکمه اعدام شده‌اند. کریسکان منطقه‌ای در کردستان عراق است که پس از پاکسازی سردشت تبدیل به مقر اصلی گروهک‌های تجزیه‌طلب شد و آن ها در آنجا زندانی دایر کرده بودند.
راوی کتاب عصرهای کریسکان نیز چندسالی را در این زندان اسیر بوده است.

امیر سعیدزاده، راوی ‌کتاب عصرهای کریسکان، یکی از منحصر به فردترین نیروی‌های دفاع مقدس است. چراکه عضو هیچ‌سازمانی نیست. یک نیروی آزاد است و در عین حال در مأموریت‌های اطلاعاتی و عملیاتی شرکت می‌کند، مأموریت‌هایی نیز برای شناسایی در خارج از کشور دارد.
پس از آن راهی سپاه می‌شود. سعیدزاده پیش از انقلاب، از طرف ساواک، مورد پیگیری و بازخواست قرار گرفته و فراری می‌شود. اسیر کومله می‌شود و از سازمان کومله نیز فرار می‌کند.
۴ سال بعد از جنگ، سعید زاده به اسارت حزب دموکرات کردستان عراق در می‌آید. این دوران از ابتدای انقلاب تا سال ۷۴، یعنی یک دوره ۱۵ ساله، به طول می‌انجامد.

 

 

 

بخشی از متن کتاب عصرهای کریسکان

«به سراغم می‌آیند و با شلنگ به جانم می‌افتند. آنقدر کتکم می‌زنند که از حال می‌روم. تمام بدنم کبود شده و سر و صورت و بینی و باسنم زخمی می‌شود. با جوالدوز به جانم می‌افتند و بدنم را سوراخ سوراخ می‌کنند.
بعد داخل تنوری که تازه خاموش شده و دیواره و خاکسترش داغ داغ است می‌اندازند و آرام آرام عرق می‌کنم و نم نم تب می‌کنم.
یواش یواش بوی پختگی بدنم را حس می کنم و به ناچار فریاد می‌زنم. همینکه می‌خواهم سرم را از تنور بیرون بیاورم با قنداق بر سرم می‌کوبند و داخل خاکستر داغ می‌افتم. پوستم تاول می‌زند... نیم پز می‌شوم...فریاد می‌زنم...»

با خواندن کتاب عصرهای کریسکان با سرنوشت غم انگیز هموطنان کرد آشنا می‌شوید و به عمق فجایع ضد انقلاب دموکرات و کومله پی می‌برید.

 

کتاب عصرهای کریسکان از کیانوش گلزار راغب

متن تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب عصرهای کریسکان

بسم الله الرّحمن الرّحیم

ـ بسیار جذّاب تهیّه شده است؛ هم خود سرگذشت این جوان آزاده‌ی کُرد جذّاب است و هم نوع نگارش صریح و کوتاه و بی‌حاشیه‌ی کتاب. با اینکه نیروهای مبارز کُرد طرف‌دار جمهوری اسلامی را از نزدیک دیده و شناخته‌ام، آنچه از فداکاری‌های آنان در این کتاب آمده، برایم کاملاً جدید و اعجاب‌آور است. نقش مادر و همسر هم حقّاً برجسته است.
دلاوری و شجاعتِ راوی و خانواده‌اش ممتاز است و نیز برخی عناصر دیگر کُردی که از آنان نام برده شده است. در کنار این درخشندگی‌ها، رفتار قساوت‌آمیز و شریرانه‌ی کسان دیگری که بدروغ از زبان مردم شریف کُرد سخن میگفتند نیز بخوبی تشریح شده است.
کتاب جامعی است؛ تاریخ، شرح حال، شناخت قوم کُرد، شناخت حوادث تلخ و شیرین منطقه‌ی کردی در اوایل انقلاب...

در آذر ۹۹ مطالعه شد.

 

دانلود و خرید کتاب عصرهای کریسکان (pdf، صوتی و چاپی)


در فروشگاه اینترنتی فراکتاب امکان تهیه کتاب pdf عصرهای کریسکان، کتاب صوتی عصرهای کریسکان و کتاب چاپی عصرهای کریسکان فراهم شده است و شما می توانید این اثر را در قالب هرکدام از این 3 حالت خریداری کنید.

فهرست

مقدمه اوّل: سعید دوّم: سُعدا چهارم: سایه غمبار پنجم: میرآباد ششم: راه ناپیدا هفتم: برد ه سور هشتم: مام رحمان نهم: پا کسازی دهم: خانواده یازدهم: آلان دوازدهم: همکار خاموش سیزدهم: پوره، توپ کوره چهاردهم: زیارت غنچه پانزدهم: شیمیایی شانزدهم: پرواز علی هفدهم: کریسکان هیجدهم: ملاقات اول نوزدهم: قبر موقت بیستم: مادر برام قصه بگو بیست و یکم: چای عصرانه بیست و دوم: سو ز سرما بیست و سوم: خدا نگهدار سُعدا بیست و چهارم: چوب خدا بیست و پنجم: کوی سنجا ق بیست و ششم: رنگ رخسا ر بیست و هفتم: آقا معلم بیست و هشتم: نامه ها، عکسها و اسناد

برچسب ها

کتابرسان

کتاب الکترونیکی

29,250 تومان

حجم : 4.5 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 280

کتاب صوتی

15,000 تومان

حجم : 385.2 مگا بایت

مدت زمان : 420 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 19