× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

اهداف قیام حسینی

ناشر : امام علی ابن ابی طالب(ع)

نویسنده :

گردآورنده : ابوالقاسم علیان‌ نژادی‌ دانغانی

صفحات کتاب : 119

کنگره : BP41/76‫‭/م7‮الف‬9 1388

دیویی : 297/9534

کتابشناسی ملی : 2006401

شابک : 978-964-533-084-0

سال نشر : 1388

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب اهداف قیام حسینی

همه ما به امام حسین (ع) و یارانش عشق می ورزیم و در عزایش اشک ماتم می باریم و بر سر و سینه می زنیم، مردان، زنان، پیران، جوانان و حتّی کودکان در این عشق مقدّس شریکند، و حتّی بسیاری از غیر مسلمانان نیز در این امر با ما شرکت می کنند.

او را در مشکلات شفیع خود بر درگاه خداوند قرار می دهند، تربت پاکش را می بوسیم، مرقدش را زیارت می کنیم، و خاک درش را توتیای چشم خود می سازیم.

امّا چرا و به چه دلیل؟ چون اسوه شجاعت و شهامت وآزادی و نمونه اتمّ (کامل) شهادت در راه خدا بوده است.

امّا هدف آن حضرت از این قیام و آن شهادت چه بوده است؟ تا ما هم از آن سرور آزادگان الگو بگیریم و عزاداری ها و زیارت هایمان مصداق «عارفآ بحقّه» باشد.

این کتاب به سؤال بالا پاسخ می گوید و اهداف قیام حسینی را با استناد به خطبه ها و سخنان آن حضرت و تواریخ کربلا با زبانی ساده برای همگان روشن می سازد.

فهرست

پیش گفتار اهداف قیام حسینیاهداف کارهای خداونداهداف پروردگار از منظر قرآن : 1- هدف از خلقت جهان هستی 2- هدف از خلقت ستارگان 3- هدف از آفرینش انسان 4- هدف از بعثت انبیا : 5- هدف از تکالیف اهداف اولیای الهیاهداف قیام آن حضرتهدف اوّل: اصلاح امّت واژه اصلاح در قرآن مجید : الف) اصلاح امور یتیمان ب) اصلاح امور خانواده ج) اصلاح امور امّت ها د) اصلاح تمام جهان اصلاح چیست؟ اصلاحات در عصر پیامبر اسلام (ص) بازگشت به عقب! عصر امام حسین (ع) پیام این هدف هدف دوم: امر به معروف و نهی از منکر اهمّیّت فوق العاده امر به معروف و نهی از منکر : مراحل امر به معروف و نهی از منکر : امام حسین (ع) و امر به معروف و نهی از منکر پیام این هدفهدف سوم: احیای سنت پیامبر اکرم (ص) بدعت های بنی امیّه : 1- تغییر ارزشها 2- امتیازات قومی 3- تبعیض های نابجا 4- مقام برای مقام پیام این هدفهدف چهارم: حمایت از حق و مبارزه با باطل حقّ و باطل در قرآن : 1- تعریف حقّ و باطل 2- مهم ترین حق در عالم هستی حق های فراموش شده، و باطل های احیا شده : 1- چپاول و غارتگری 2- هزینه کردن بیت المال در امور نامشروع 3- دروغ پردازی و موج سواری 4- سپردن حکومت اسلامی به شخصی مثل یزید پیام این هدفهدف پنجم: مبارزه با جهل اقسام جهالت : سیطره جهل بر جامعه اسلامی در عصر بنی امیّه این هم اعتراف بعضی از دانشمندان اهل سنّت جنایات یزید : مبارزه امام حسین (ع) با جهل و نادانی : پیام این هدفهدف ششم: تشکیل حکومت اسلامی اسلام و ضروت تشکیل حکومت ارکان اسلام : منظور از ولایت چیست؟ امام حسین (ع) در پی تشکیل حکومت اسلامی : پیام این هدفهدف هفتم: اجرای عدالت عدالت در نظام تکوین و آفرینش : امام حسین (ع) و عدالت : ظلم و ستم در سلطه بنی امیّه پیام این هدفهدف هشتم: افشای چهره منافقان خطر منافقان پیام این هدفهدف نهم: امتحان گسترده مسلمین پیام این هدفهدف دهم: مقام شفاعت عظمی پیام این هدف

کتاب الکترونیکی

رایگان

حجم : 222.1 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 58