× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

امیر قافله عشق

گفتارها و نوشتارهایی درباره امام خمینی(ره)

ناشر: سوره مهر , همایون همتی

صفحات کتاب : 192

کنگره : ‫‭DSR1576‭/ه‍83‮ال‍ف‌‬8 1388

دیویی : ‫‭955/0842092

کتابشناسی ملی : ‭م‌82-6904

شابک : 978-964-471-804-5

سال نشر : 1388

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب امیر قافله عشق

کتاب امیر قافله عشق، گفتارها و نوشتارهایی درباره امام خمینی (ره) است که همایون همتی آن را به رشته تحریر درآورده است. کتاب شامل مجموعه مختصری از مقالات، سخنرانی ها و مصاحبه های تحریر یافته در شناخت و شناسایی ابعادی از اندیشه و منش حضرت امام خمینی رهبر کبیر انقلاب اسلامی است.

نگارنده مقالات، اصل سخنرانی و مصاحبه ها را، در سمینارها و همایش هایی با مناسبت های مختلف در دانشگاه ها و مراکز علمی، پژوهشی کشور ایراد نموده یا نگاشته است. در این مجموعه کوشش نویسنده بر این بوده است، تا نگاهی نو و نگرشی تازه به اندیشه و شخصیت امام خمینی صورت پذیرد که برای جوانان و اندیشه ورزان جذاب باشد.

مطالب مقالات را موضوعاتی چون:
عرفان حماسی و جامعه گرایی امام خمینی،
دیدگاه امام خمینی در باب اخلاق،
رهیافت دین شناسی امام خمینی،
ضرورت تشکیل حکومت اسلامی از نظر امام خمینی
و پیوند فقر و عشق در نگرش عرفانی امام خمینی تشکیل می دهد.

گزیده کتاب
«... کار بزرگ امام خمینی، این پرچم دار مکتب عشق و این عاشق شوریده بی قرار و جان شیفته و روح آزاده، در همین جاست؛ او توانست؛ در نظر و عمل، عرفانی ناب، شرعی و راستین عرضه کند که هم بر معیارهای دینی و محتوای شریعت استوار و هم با روح نیاز جامعه و زمان و نیاز انسان در بند روزگار ما سازگار است.

امام (ره) شهسوار عرصه معرفت و میدان دار یکه تاز وادی عرفان است؛ اما نه عرفان بدعت آلود شبهه ناک، بلکه عرفان پاک شرعی و توحیدی؛ و نه عرفان سکوت، که عرفان خروش، نه عرفان تسلیم، که عرفان ستیز، نه عرفان ذلت، که عرفان عزت؛ و نه عرفان اسارت، که عرفان رهایی...»

فهرست

پیشگفتارعرفان حماسی و جامعه گرای امام خمینی(ره)امام خمینی(ره) و ابن عربیامام خمینی(ره) و سیاست جهانی عاشوراامام خمینی(ره) میراث دار فتوّت حسین(ع)مقایسه مکتب اخلاق اجتماعی و دیدگاه امام خمینی(ره) در باب اخلاق رهیافت دین شناسی امام خمینی(ره)پیوند فقه و عشق در نگرش عرفانی امام خمینی(ره)آشنایی با مشرب عرفانی امام خمینی(ره)امام خمینی(ره) و چالش های نظری حکومت ولاییامام خمینی(ره)، آینه حماسه عاشوراامام خمینی(ره) و ضرورت تشکیل حکومت اسلامیپی نوشت ها

کتاب الکترونیکی

4,900 تومان

حجم : 806.7 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 137