× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

آن ها

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 111

کنگره : ‫PIR8253‭‬‭ /ظ257‫‬‭‬‭‬‮‭آ8 1388

کتابشناسی ملی : ‫‬‭‭8‮فا‬1/62

شابک : 978-964-506-738-8

سال نشر : 1388

شابک دیجیتال : 978-600-03-2556-5

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب آن ها

معرفی کتاب آن ها

کتاب آن ها یعنی لحظه ها و نفحه ها و در روزگار ما این نفحات و لحظات همچنان جریان دارند اما به اقتضای جنس هزاره سوم ما از آن فاصله داریم. به نظر می رسدتذکر دادن و قرار گرفتن در معرض این نفحات ایجاد فرصتی برای کشف های از یاد رفته در زندگی امروزند.

کتاب آن ها، سومین مجموعه از سروده های فاضل نظری بعد از دو مجموعه «اقلیت» و «گریه های امپراتور» مشتمل بر 51 غزل با موضوعات عاشقانه و عارفانه و نیز همراه با چند شعر آئینی است.

کتاب آن ها از سروده های نظری نسبت به دو مجموعه قبلی اش اگرچه در ادامه همان هاست اما دارای تفاوت های زبانی است. همچنین «آن ها» دارای شادی و ابتهاج بیش تری است و به گفته شاعر «غم جان مایه آن ها نیست.» اگرچه به گفته خود شاعر در شعر عاشقانه از غم گریزی نیست.

نظری در شعرهای آن ها با این دیدگاه که اگرچه دردها و غصه های انسان گذشته با امروز چندان تفاوتی ندارد اما درهرحال نوع نگاه، چینش و انتخاب کلمات و مفاهیم و نیز زبان موضوع باید به گونه ای متناسب با احوال انسان امروز باشد.

گزیده کتاب آن ها

چشمت به چشم ما و دلت پیش دیگری ست

جای گلایه نیست! که این رسم دلبری ست


هر کس گذشت از نظرت، در دلت نشست

تنها گناه آینه ها زودباوری ست


مهرت به خلق بیشتر از جور بر من است

سهم برابر همگان، نا برابری ست


دشنام یا دعای تو در حق من یکی است

ای آفتاب، هر چه کنی ذرّه پروری ست!


ساحل جواب سرزنش موج را نداد

گاهی فقط سکوت، سزای سبکسری ست

فهرست

آن جا و این جاسفر1- گرفتار رهاییآن مغرورمی بینی کهسربه هواسفر2- تقاطعطفل زمین خوردهآن روزهاگاهی فقط سکوتآن دیگر مغروراقلیتحباباز تماشای تورازدانخورشید فلک مرتبه را روی زمین یافتآن دو برادربعد ازآنچترسرزنشتهمت آبروچهارآینهسربستهپژواکآن چشم آهوحلقه دوزخکمترین فایده عشقهمگی لیلی یک مجنونیمآنی من و آنی اوسادهقفس بازافسانهداستاندیوار به آینههست و نیستسفر3- آخرین منزل ماخوشبختسربه مهرکبوترانهصاحب اسماشک روی نقاشیطلوع می کند اکنون به روی نیزه سریاسم و رسمتردید یقینیخاطره مندست خداحافطیسفر4- بی خبرسفر5- می روی اما بدانبی زارچشم دیگر آهوماهیبی سرو پا

برچسب ها

کتابرسان

کتاب الکترونیکی

31,850 تومان

حجم : 114.7 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 51