× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

شکوه پایداری

زندگی نامه داستانی شهید حاج مهدی عراقی

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

مجموعه اثر : ‫مفاخر ملی - مذهبی

صفحات کتاب : 143

کنگره : ‫PIR7962‭ /ن664‭‫‭ش8 1387

دیویی : ‫‭8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 1589355

شابک : 978-964-471-731-4

سال نشر : 1387

شابک دیجیتال : 978-600-03-1942-7

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب شکوه پایداری

صه زندگی آدمیزاد، از همان روزهای کودکی و نوجوانی، نشانه هاو راز هایش را بر ملا می کند. به او می گفتند تو با این سن و سال، چه کارت است با اشغال کشور و جنگ و قحطی؟! اما نمی دانستند که زندگی او تا لحظه مرگ، با مبارزه و تحمل زندان و شهادت گره خورده است.
قصه زندگی حاج مهدی عراقی، آغازی داستانی و جذاب دارد. آغازی در روزهای نوجوانی قهرمان، که به خاطر افکار سیاسی از دبیرستان اخراج می شود. در همین روزهاست که با نواب صفوی آشنا می شود و به عضویت گروه فدائیان اسلام درمی آید. آغاز شیفتگی اش به شخصیت مبارزه طلب امام (ره)، به سال ۱۳۴۱ و جریان موضعگیری قاطعانه امام خمینی (ره) علیه طرح انجمن های ایالتی و ولایتی برمی گردد.
داستان بعد از روایت روزهای زندان و فصل درخشان اعلام رای دادگاه، پرشی زمانی به ۱۳ سال بعد دارد. به بهمن ۱۳۵۶ و خانه حاج مهدی و انتظار ها برای آزادی اش. اما حاج مهدی، مرد آسودگی نیست، در مهرماه ۱۳۵۷ برای دیدار امام(ره) به پاریس می رود و در کنار او می ماند. از اینجا به بعد حوادث داستان سرعت می گیرد و مروری است بر فعالیت های او در دوران بعد از انقلاب.
کتاب پایان اثرگذاری دارد. فصلی با توصیف های زیبا از کوچه و خیابان و آدم ها در روزی که حاج مهدی، بعد از ۳۲ سال مبارزه ترور شد.

فهرست

.

کتاب الکترونیکی

3,750 تومان

حجم : 521.2 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 181

موضوعات

محصولات مشابه

بیشتر