× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

نامی که ماند

ب‍ازج‍س‍ت‍ی‌ در زن‍دگ‍ی‌ و م‍ب‍ارزات‌ ش‍ه‍ی‍د س‍ی‍دک‍اظم‌ ذوالان‍وار

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

ویراستار: فرهاد طاهری

صفحات کتاب : 293

کنگره : ‫‭DSR1542‭‬ ‭‬ /ذ9‫‬‮‭آ3 1385

دیویی : ‫‭955/08240452

کتابشناسی ملی : ‭م‌85-3492

شابک : 978-964-506-222-2‬

سال نشر : 1390

شابک دیجیتال : 978-600-03-1405-7

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب نامی که ماند

برای پی بردن به کنه وقایع تاریخی بزرگ و شناخت ابعاد و زوایای راستین آن، همزمانی تاریخی، مانع شناختی بزرگی تلقی می شود که با سایه افکندن بر زمینه کلی رویدادها، موجب تیرگی ذهن پژوهشگر می شود.

انقلاب اسلامی 1357 نیز از این قاعده کلی مستثنا نیست و هر چه فاصله ما از آن رویداد عظیم تاریخی بیشتر می شود، ماهیت منحصر به فرد آن نیز بیشتر برایمان مشخص می شود. اکنون بیش از پیش پی می بریم که حجم فعالیت های صورت گرفته درباره انقلاب اسلامی، در قیاس با کارهای ناکرده چه مایه اندک و نارساست.

تحقیق در زمینه زندگی و مبارزات شهدای انقلاب اسلامی که توسط عوامل رژیم پهلوی به شهادت رسیده و بی آنکه شاهد به بار نشستن نهال مبارزات خود و سایر همرزمانشان باشند، در خاک خفتند، از جمله مهم ترین این زمینه های پژوهشی مغفول مانده است که جواد کامور بخشایش با انتشار کتاب نامی که ماند، نخستین قدم ها را در این زمینه برداشته است. وی با انجام پژوهش های گسترده درباره شهیدکاظم ذوالانوار، شرح جامعی از زندگی و مبارزات او فراهم آورده است.

او اولین فردی است که نامش در بنیاد شهید شیراز ثبت شده است. کتاب نامی که ماند می تواند و باید گشایشگر فعالیت های گسترده تر سایر پژوهشگران در این زمینه باشد و امید می رود که هر چه سریع تر شاهد تشکیل و آغاز به فعالیت تیم های پژوهشی زبده برای تحقیق در زندگی و مبارزات دلیرانه شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی باشیم.

فهرست

اشارهنگاهی به زندگی و زمانه شهید سید کاظم ذوالانوارفصل اول: بروز جنبشهای مسلحانه پس از قیام 15 خرداد 1342فصل دوم: ذوالنوار؛ از تولد تا دانشگاهفصل سوم: ورود به عرصه مبارزات مسلحانه

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

11,700 تومان

حجم : 13.8 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 294