× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

بزرگمرد کوچک

ناشر: سوره مهر

نویسنده: ,

صفحات کتاب : 154

کنگره : ‫DSR1629‭‬ ‭/ب88آ3 1383

دیویی : ‫‬‭955/0843092

کتابشناسی ملی : 690218

شابک : 9780244718152

سال نشر : 1383

شابک دیجیتال : 978-600-03-1536-8

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب بزرگمرد کوچک

کتاب حاضر شامل خاطرات داستانی قنبر علی بهارستانی از اهالی آبادان است که در اولین روزهای جنگ به همراه پدرش به دست دشمن اسیر شد.

نه داستان است و نه افسانه. هرچه هست، واقعیتی است که در سال های جنگ برای یکی از هموطنمان رخ داد. او نوجوانی 11 ساله بود که همراه با پدرش به دست نیروهای عراقی اسیر شد. در میانه ماجرا، برادر قنبرعلی هم اسیر شده و به او و پدرش می پیوندند و این جمع خانوادگی، مدت زیادی را در اسارت نیروهای بعثی می مانند. قنبر علی در اردوگاه عراقیان به درسش ادامه داده و کارگری می کند. تصور وجود کودکی 11 ساله در بین مرارت ها، بیماری ها، شکنجه ها و تنگناها سخت است، ولی خاطرات قنبر علی، نه تنها شامل رنج ها نمی شود، بلکه شیرینی های اسارت را هم یادآور می شود و از خوشی ها، شوخی ها و شادی های اسرای ایرانی هم حرف می زند.

او در کتاب سختی های اسارت برای یک نوجوان را بیان می کند و در کنار آن از بازی ها و شیطنت هایشان هم حرف می زند. در خاطرات قنبرعلی شاهد یک امید بزرگ هستیم؛ او هرگز ناامید نمی شود و در همه مراحل اسارت و با همه دشواری هایی که در اردوگاه وجود دارد، او امیدوار و سرشار از زندگی است. در فعالیت هایی چون تئاتر شرکت می کند و از شرکت در هیچ کدام از کارهای گروهی کناره نمی گیرد.

جالب اینکه در اردوگاه های عراقی آموزش قرآن، نهج البلاغه و بعدتر زبان انگلیسی هم انجام می شود و قنبرعلی در همه آن ها شرکت می کند.

فهرست

اشارهفصل اولپدر و خانواده آغاز تحصیلاتشیطنت های کودکی انقلابفصل دومجنگ تحمیلیکوچ از آبادان برگشت به آبادان گرفتار شدن در دام عراقی هاشکست کودکانهایستگاه اولشکنجة اسراایستگاه دومایستگاه سومتوقف در بغدادکوچ دوبارهاردوگاه موصلآموزش قرآنآمارگیری صلیب سرخاسباب بازی بازرسی ها ی گاه و بی گاه خبر اسارت غلامبرادرم و فراگیری قرآنمکبر نماز جماعت تمرینات ورزشیکار در اردوگاهسرگرمی در اردوگاه آزادی خرمشهرآب رسانی به بچه هاآمدن حاج آقا ابوترابی به اردوگاه اجرای تئاتردرگیری در اردوگاه ایستگاه آخرفرار دو اسیرشفاعت امام زمان(عج)وداع با غلامسلام ایران خبرهای ناگوارفصل سومحال و هوای جبههیادگار جنگ

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

7,800 تومان

حجم : 547.8 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 154