× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

پاوه سرخ

بر اساس زندگی شهید دکتر مصطفی چمران

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

مجموعه اثر : قصه فرماندهان

صفحات کتاب : 87

کنگره : DSR1626‭‬ ‭/چ8‫‬‭ب3 1386

دیویی : 955/0843092‬

کتابشناسی ملی : 2174111

شابک : 978-964-471-603-4

سال نشر : 1386

شابک دیجیتال : 978-600-03-1496-5

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب پاوه سرخ

معرفی کتاب پاوه سرخ

کتاب پاوه سرخ به قلم داوود بختیاری دانشور، زندگینامۀ داستانی شهید مصطفی چمران، از فرماندهان بزرگ دفاع مقدس را روایت می‌کند. بخش آغازین اثر با عنوان قهرمان، به زندگینامۀ مختصر این شهید بزرگوار،
فعالیت‌های سیاسی در کشورهای آمریکا و لبنان، بازگشت به وطن پس از 21 سال،
قبول منصب وزارت دفاع، نمایندگی مردم تهران در اولین دوره انتخابات مجلس
شورای اسلامی و... پرداخته است.

مجموعه ۲۸ جلدی «قصه فرماندهان» که به همت انتشارات سوره مهر تهیه و تدوین شده است، سرگذشت‌هایی داستان‌گونه از زندگی فرماندهان شهید هشت سال دفاع مقدس را روایت می‌کند. اطلاعات این مجموعه‌ها از مصاحبه با همرزمان، خانواده‌ها و دوستان این شهدای گرانقدر گردآوری شده و به قلم توانای نویسندگان فعال حوزه دفاع مقدس به رشته تحریر درآمده است. «پاوه سرخ» داستان زندگی فرمانده شهید، دکتر مصطفی چمران را روایت می‌کند.

گزیده کتاب پاوه سرخ

وقتی که به دنیا آمد، مادرش دست هایش را به سوی آسمان بلند کرد و با صدای لرزان گفت:«الهی، شکرت!» صورت زیبایی داشت، اسمش را «مصطفی» گذاشتند. او به سال 1311 در تهران، خیابان «پانزده خرداد» فعلی بازار «آهنگران» کوچه «سرپولک» متولد شد. تحصیلات خود را در مدرسه «انصاریه»، نزدیک «پامنار» آغاز کرد و در «دارالفنون» و«البرز» دوران متوسطه را گذراند.

از 15 سالگی در درس تفسیر قرآن مرحوم آیت الله « طالقانی»، در مسجد «هدایت» و درس فلسفه و منطق استاد شهید «مرتضی مطهری» شرکت کرد و مهندسی الکترومکانیک را در دانشگاه فنّی تهران گذراند. در سال 1337 با استفاده از بورس تحصیلی دانشجویان ممتاز، به امریکا اعزام شد. در امریکا با همکاری بعضی از دوستانش، برای اولین بار انجمن اسلامی دانشجویان امریکا را پایه ریزی کرد؛ به همین دلیل، بورس تحصیلی اش از سوی رژیم شاه قطع شد.

فهرست

قهرمانراز یک تومانیکت پشمیکلاس شبانهگلوله های 16 آذردوست خوب منپاوه سرخمعجزهآخرین نگاه

کتاب الکترونیکی

7,150 تومان

حجم : 426.3 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 56