× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

مسافر

براس‍اس‌ زن‍دگ‍ی‌ ش‍ه‍ی‍د غ‍لام‍ح‍س‍ی‍ن‌ اف‍ش‍ردی‌ (ح‍س‍ن‌ ب‍اق‍ری‌)

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

مجموعه اثر : قصه فرماندهان

صفحات کتاب : 84

کنگره : DSR1626‭‬ ‭/‮الف‬7‫‬‮‭ب3 1384

دیویی : 955/08430922

کتابشناسی ملی : م‌84-19220

شابک : 978-964-471-652-2

سال نشر : 1384

شابک دیجیتال : 978-600-03-2426-1

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب مسافر

معرفی کتاب مسافر

کتاب مسافر، براس‍اس‌ زن‍دگ‍ی‌ ش‍ه‍ی‍د غ‍لام‍ح‍س‍ی‍ن‌ اف‍ش‍ردی‌ (ح‍س‍ن‌ ب‍اق‍ری‌) توسط داوود بختیاری دانشور نوشته شده است. غلامحسین افشردی (حسن باقری) در روز ۲۵ ماه اسفند سال ۱۳۳۴ شمسی در خانواده‌ای دوستدار اهل بیت (ع) چشم به جهان گشود. با آغاز جنگ تحمیلی و احساس تکلیف دفاع از اسلام و میهن اسلام، در روز ۱۳۵۷/۷/۱ عازم جبهه جنوب شد. در همان سال های اول جنگ تصمیم به ازدواج گرفت. ثمره این ازدواج، دختری به نام نرگس خاتون است. در عملیات طریق‌القدس، در مقام معاون فرماندهی عملیات نقش بسزایی در پیشبرد عملیات داشت. در عملیات فتح‌المبین و بیت‌المقدس نیز فرمانده قرارگاه نصر سپاه پاسداران بود. پس از عملیات رمضان، به فرماندهی قرارگاه کربلا در منطقه جنوب انتخاب شد. بعد از عملیات محرم، جانشین فرمانده یگان زمینی سپاه شد و تا زمان شهادت یعنی روز شنبه ۱۳۶۱/۱۱/۹ در همین سمت باقی ماند.

وقتی می خواهیم از سرزمینی بهتر بدانیم باید قصه زندگی آدم هایش را بخوانیم. اگر چه می دانیم ورق، ورق تاریخ شرح حماسه های مردم این سرزمین است. اما شاید هیچ دورانی را مثل سال های دفاع مقدس تجربه نکرده باشند. انگار در این سال ها فرماندهان به تنها چیزی که فکر نمی کردند پاداش های دنیوی بود.نه مدالی به سینه داشتند و نه حرف های عجیب و غریب می زدند. باورکردنی نیست که گاه تا آخرین لحظات زندگی برای عده ای ناشناس باقی می ماندند. قصه فرماندهان قصه واقعی مردان پارسا و شجاع این سرزمین است.

گزیده کتاب مسافر

از پیچ جاده که گذشتند، غلامحسین پنجره را بست. اتوبوس سرعتش را کم کرد و جلوی قهوه‌خانه‌ای ایستاد. ظهر بود. بوی آبگوشت بزباش و زغال گل انداخته به مشام می‌رسید....» 

فهرست

زندگی نامهروز تولدمسافراخراجیک روز و یک عهدروز پیروزیمیهمان ناخواندهحسن آقانامه ای برای بهشتآخرین شناسایی

کتاب الکترونیکی

4,550 تومان

حجم : 1.2 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 88