× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

سفر برمدار مهتاب

ناشر: سوره مهر

نویسنده: ,

مجموعه اثر : بانوی ماه

صفحات کتاب : 28

شابک دیجیتال : 978-600-03-1927-4

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب سفر برمدار مهتاب

سفر بر مدار مهتاب از سری کتاب‌های بانوی ماه است. در این کتاب گفت‌وگو با کبرا سیل سه‌پور همسر شهید علی اندرزگو انجام گرفته است.
کتاب‌های بانوی ماه، شرح مصاحبه‌هایی است که دو هفته‌نامه کمان با همسران شهید انجام می‌داده است. دو هفته‌نامه کمان در سال 1375 با گرایش ادب و هنر پایداری تأسیس شد.
شهید علی‌ اندرزگو در سال 1318 در تهران متولد می‌شود. دوران ابتدایی‌اش را در مدرسه فرخی تهران می‌گذراند و در سن 12 سالگی در یک نجاری مشغول به کار می‌شود و هم‌زمان تحصیلات طلبگی‌اش را شروع می‌کند. او روزها کار می‌کند و شب‌ها درس می‌خواند.
او در 16 سالگی به گروه فداییان اسلام می‌پیوندد و در ایام درگیری قیام پانزده خرداد به همراه چندتن دیگر دستگیر و زندانی می‌شود او پس از مدتی آزاد می‌شود. و به شهرهای قم و عراق پناه می‌برد. در سال 1349 درس را از سر می‌گیرد و در همان سال ازدواج می‌کند.
در سال 51 به قم می‌رود و از آنجا به مشهد و زاهدان، زابل، افغانستان فرار می‌کند. مأموران ساواک در پی شناسایی او برمی‌آیند و دائم در پی تعقیب او هستند. او در مشهد تحصیل علوم دینی را ادامه می‌دهد و از مشهد به عربستان و از آنجا به عراق و نجف می‌رود و سپس به سوریه و لبنان. در لبنان آموزش کامل نظامی را می‌بیند و مخفیانه به ایران برمی‌گردد.
سرانجام در رمضان 1357 مأمورین ساواک او را شناسایی می‌کنند و به شهادت می‌رسانند. شهید علی اندرزگو از مبارزان نامدار انقلاب اسلامی است که سال‌ها رنج دوری و فرار و زندان را کشیده است تا انقلاب اسلامی پیروز شود.

کتاب الکترونیکی

3,250 تومان

حجم : 193.8 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 28