× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

نبرد کرخه کور

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 348

کنگره : DSR1607‭‬ ‭/ک44‫م93 1300ی

دیویی : 955/0843

کتابشناسی ملی : 2350855

شابک : 978-600-175-144-8‬

سال نشر : 1390

شابک دیجیتال : 978-600-03-1410-1

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب نبرد کرخه کور

در میان میلیون ها حادثه کوچک و بزرگی که انسان ها در تاریخ با آن مواجه اند، برخی حوادث مبنای تحول یک تاریخ می شوند. هر چه این گونه حوادث جامع تر باشند، به همان نسبت انسان ها، رفتار، منش و حوادث را مشمول خود می کند.

«کرخه کوری»، که با مجاهدت کرمانی ها به «کرخه نور» تبدیل شد، حادثه ای است که خون شهیدان آن گِل سرشت خلقت ثاراللهیان شد؛ ثارالله محصول کارخانه الهی است که کرمانی ها رمضان سال 1360، در تابستانی داغ و سرزمینی تفتیده به نام «طراح» تأسیس کردند و این کارگاه الهی را، که محصول آن انسان های ثاراللهی است، «شهید چمران» نام گذاری کردند.

نبرد کرخه کور و نبرد ادامه آن که به نام سه انسان موحد؛ شهید چمران، شهید رجایی و شهید باهنر نام گذاری شده بود عملیاتی همانند دیگر سلسله عملیات های جبهه نبود، بلکه تولد خودباوری، اعتماد به نفس و آغازی مهم بود بر پایان بخشیدن به اشغالگری.

اولین تبری بود که به شجره ملعونه دشمن در خوزستان زده شد که ثامن الائمه، طریق القدس، فتح المبین و بیت المقدس ثمره همین شروع پُر از موفقیت بود.

فهرست

یادداشت سردارحاج قاسم سلیمانی، فرمانده لشکر 41 ثارالله در دوران دفاع مقدسیادداشت مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانمقدمهاز اولین حضور تا شکل گیری سازمان رزمعملیات شهید چمران (طراح ـ کرخه کور ـ کرخه نور)آموزشاعزامفیاضبه سوی نبردنبرد کرخه کورپاتکعملیات شهیدان رجایی و باهنرنبردی دیگرمنابعضمائم و پیوست ها، تصاویرفهرست اعلام

کتاب الکترونیکی

4,250 تومان

حجم : 8.0 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 340