× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

حرف ما

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 88

کنگره : ‫‬‭DSR1601‫‭/س4ح4 1388

دیویی : ‫‬‭955/0843

کتابشناسی ملی : 1142052

شابک : 978-964-506-445-5

سال نشر : 1388

شابک دیجیتال : 978-600-03-1918-2

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب حرف ما

کتاب حرف ما (گزیده سرمقاله‌های کمان)، شامل 30 سرمقاله از میان 103 سرمقاله حرف ما است که نویسنده در سال‌های 1380 تا 1385 در نشریه کمان به رشته تحریر درآورده است. این سرمقاله‌ها پیرامون موضوعاتی همچون به قدرت رسیدن صدام، عهدنامه ایران و عراق، ادبیات جنگ، ظاهر گرایی، آزادی خرمشهر، ادبیات جوانان و نوجوانان، عکس و سینمای جنگ است.«در انتهای تمامی سرمقاله‌های گردآوری شده در این کتاب، تاریخ دقیق سال، ماه و روز قید شده که احتمالاً مربوط به تاریخ انتشار نشریه کمان است که در آن شماره این سر مقاله چاپ شده است.
ترتیب زمانی نوشته شدن سرمقاله‌ها در ارائه آن‌ها در کتاب حرف ما رعایت نشده، اما نویسنده سعی کرده ترتیب موضوعی نوشته‌ها را رعایت کند.
اولین سرمقاله‌ای که در این کتاب 29بهمن 1381 قرار داده شده «رئیس جمهور جدید» نام دارد و به ماجرای جابه‌جایی قدرت از احمد حسن البکر (رئیس جمهور پیشین عراق) به صدام حسین اشاره می‌کند.
«سرهنگی سعی کرده در انتخاب نوشته به زوایای گوناگون جنگ گوشه چشمی داشته باشد؛ از موضوع بمباران شیمیایی، سینمای جنگ، مطبوعات دفاع مقدس و جوخه‌های تکریتی گرفته تا ادبیات جنگ، ضرورت حفظ آثار دفاع مقدس و اسنادی که از این واقع بزرگ بر جا مانده و موضوعات دیگر که همگی در راستای لزوم توجه به ارزش‌ها و پیامدهای دوران هشت سال دفاع مقدس ملت بزرگ ایران در مقابل دشمنان قسم خورده این ملت به سرکردگی دولت صدام حسین قرار می‌گیرد.

فهرست

اشارهرئیس جمهور جدیداراده و بهانههدف پنهانگلوله های مخصوصپلی از کلمهادبیات جنگ و زندگی ظاهرگراییپس انداز تاریخیدیوار نوشتۀ معروف سایه بلنددرس شیرینادبیات جوانسندهای خاموشعکس جنگبلوغ کلمه هارازهاجوخه های تکریتیسینمای جنگحقیقت دوربینواقع گراییلایه های بومیانارهای ایرانیهوشیاری تاریخینیمکت های سوختهتبلیغ و تعقلمطبوعات سخنگومنافع ملیمشغله های کاذبنامه ای به سفیریادگار بعثیدست نشانده وفادار

کتاب الکترونیکی

6,500 تومان

حجم : 291.5 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 88