× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
5 امتیاز
1 نفر

حمله بزرگ

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

تعداد صفحات نسخه چاپی : 140

رده بندی کنگره : DSR1621‫‭‫‬‭/د3ح8 1386

رده بندی دیویی : ‫‭955/0843092

شماره کتابشناسی ملی : 1027720

شابک : 978-964-506-360-1

سال نشر : 1386

شابک دیجیتال : 978-600-03-2364-6

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

خلاصه اثر

این اثر گزارش لحظه به لحظه اتفاقاتی است که منجر به تجاوز عراق به خاک ایران و اشغال خرمشهر و دوران دفاع مقدس شد. دجیلی از اسطوره مقدس ایرانی، از رشادت‏ها، فداکاری‏ها و معنویت رزمندگان ایران و از رفتارهای غیراخلاقی صدام و همدستانش، یک گزارش متقابل و ترسیمی واضح از جبهه حق علیه باطل نشان داده است. او برپایی انقلاب اسلامی و ترس و واهمه صدام از نفوذ معنوی این انقلاب در میان شیعیان را مقدمه تجاوزگری و سیاست‌های ضدبشری صدام معرفی می‏کند. او همچنین از زندگی و نحوه ورودش به ارتش عراق را تا عملیات فاو ترسیم می‌کند و وضعیت نیروها و عملیات‌های مختلف ارتش عراق و رزمندگان فداکار ایران را تشریح کرده است. موقعیت ویژه دجیلی در نیروی هوایی عراق سبب شده تا بخشی از اسرار جنگ هشت ‏ساله را بنویسد و درباره آنها توضیح دهد. او همچنین به حضور در نیروی هوایی، برپایی انقلاب اسلامی در ایران، آغاز حمله هوایی عراق به ایران، اوضاع کلی پس از فتح خرمشهر و ... می‌پردازد. یکی از تفاوت‌های این کتاب با سایر آثاری که ترجمه خاطرات و اعترافات نیروهای بلندپایه ارتش عراق است، این است که الدجیلی، تنها به نگارش خاطراتش از جنگ تحمیلی کشورش علیه ایران نپرداخته و خاطره‌نگاری را از سال‌های دورتر آغاز کرده است. او زمینه‌های شکل‌گیری اندیشه‌های سردمداران کشورش برای تصاحب سرزمین پاک ایران را نیز در اثر آورده است. اسعد الدجیلی این کتاب را به قطرات خونی که در راه پاسداری از آزادی بر زمین جاری شد و همین‌طور به رهبر جهان اسلام، یعنی امام راحل تقدیم کرده است.
... جلسات بسیار محرمانه ای تحت تدابیر شدید امنیتی در اتاق های زیرزمینی نیروی هوایی برگزار می شد و گاه و بیگاه یک دستگاه اتوبوس مرسدس؛ شیشه های تیره و مات وارد می شد و افرادی شتابان ازآن خارج می شدند تا خود را به محل برگزاری جلسات برسانند. یکی از این اتومبیل ها حامل عدی و حسین کامل بود. دوستم سرهنگ ستاد یاسین السامرائی به من می گفت:« آن ها برای شرکت در یک جلسه سری با حمید شعبان- فرمانده نیروی هوایی- آمده بودند.
این جلسه به منظور بررسی نیازهای نیروی هوایی به تجهیزات و وسایل یدکی برگزار شده بود.

کتاب دیجیتال (قالب باز)

2,500 تومان

حجم : 341.8 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 103

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان سوره مهر را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دانلود از سیب اپ دانلود نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

مقدمه
نقطه آغاز... زندگی شخصی و نظامی
زندگی در دانشکده افسری
نیروی هوایی... اسرار و ارقام
مهمات شیمیایی
برپایی انقلاب اسلامی ایران...
آغاز حمله هوایی عراق
حمله بزرگ هوایی
اوضاع کلی پس از فتح خرمشهر
شمارش معکوس
حملات متعدد و پیروزی ها
نبردهای شمال
گفت وگوی سری در نیروی هوایی
در مهران چه اتفاقی رخداد؟
نتایج عملیات مهران
نقش نیروی هوایی در نبرد هورها
آمار خسارات وارد شده
عملیات فاو
عملیات فاو چگونه آغاز شد
جنگ نیروی هوایی
خسارات ما در فاو
چگونه تماس هایی با امریکایی ها صورت گرفت؟!
چگونه به ایران آمدم؟

محصولات مشابه

بیشتر