× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

حمله بزرگ

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

شابک دیجیتال : 978-600-03-2364-6

صفحات کتاب : 140

کنگره : DSR1621‫‭‫‬‭/د3ح8 1386

دیویی : ‫‭955/0843092

کتابشناسی ملی : 1027720

شابک : 978-964-506-360-1

سال نشر : 1386

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب حمله بزرگ

این اثر گزارش لحظه به لحظه اتفاقاتی است که منجر به تجاوز عراق به خاک ایران و اشغال خرمشهر و دوران دفاع مقدس شد. دجیلی از اسطوره مقدس ایرانی، از رشادت‏ها، فداکاری‏ها و معنویت رزمندگان ایران و از رفتارهای غیراخلاقی صدام و همدستانش، یک گزارش متقابل و ترسیمی واضح از جبهه حق علیه باطل نشان داده است. او برپایی انقلاب اسلامی و ترس و واهمه صدام از نفوذ معنوی این انقلاب در میان شیعیان را مقدمه تجاوزگری و سیاست‌های ضدبشری صدام معرفی می‏کند. او همچنین از زندگی و نحوه ورودش به ارتش عراق را تا عملیات فاو ترسیم می‌کند و وضعیت نیروها و عملیات‌های مختلف ارتش عراق و رزمندگان فداکار ایران را تشریح کرده است. موقعیت ویژه دجیلی در نیروی هوایی عراق سبب شده تا بخشی از اسرار جنگ هشت ‏ساله را بنویسد و درباره آنها توضیح دهد. او همچنین به حضور در نیروی هوایی، برپایی انقلاب اسلامی در ایران، آغاز حمله هوایی عراق به ایران، اوضاع کلی پس از فتح خرمشهر و ... می‌پردازد. یکی از تفاوت‌های این کتاب با سایر آثاری که ترجمه خاطرات و اعترافات نیروهای بلندپایه ارتش عراق است، این است که الدجیلی، تنها به نگارش خاطراتش از جنگ تحمیلی کشورش علیه ایران نپرداخته و خاطره‌نگاری را از سال‌های دورتر آغاز کرده است. او زمینه‌های شکل‌گیری اندیشه‌های سردمداران کشورش برای تصاحب سرزمین پاک ایران را نیز در اثر آورده است. اسعد الدجیلی این کتاب را به قطرات خونی که در راه پاسداری از آزادی بر زمین جاری شد و همین‌طور به رهبر جهان اسلام، یعنی امام راحل تقدیم کرده است.
... جلسات بسیار محرمانه ای تحت تدابیر شدید امنیتی در اتاق های زیرزمینی نیروی هوایی برگزار می شد و گاه و بیگاه یک دستگاه اتوبوس مرسدس؛ شیشه های تیره و مات وارد می شد و افرادی شتابان ازآن خارج می شدند تا خود را به محل برگزاری جلسات برسانند. یکی از این اتومبیل ها حامل عدی و حسین کامل بود. دوستم سرهنگ ستاد یاسین السامرائی به من می گفت:« آن ها برای شرکت در یک جلسه سری با حمید شعبان- فرمانده نیروی هوایی- آمده بودند.
این جلسه به منظور بررسی نیازهای نیروی هوایی به تجهیزات و وسایل یدکی برگزار شده بود.

فهرست

مقدمهنقطه آغاز... زندگی شخصی و نظامیزندگی در دانشکده افسرینیروی هوایی... اسرار و ارقاممهمات شیمیاییبرپایی انقلاب اسلامی ایران...آغاز حمله هوایی عراقحمله بزرگ هواییاوضاع کلی پس از فتح خرمشهرشمارش معکوسحملات متعدد و پیروزی هانبردهای شمالگفت وگوی سری در نیروی هواییدر مهران چه اتفاقی رخداد؟نتایج عملیات مهراننقش نیروی هوایی در نبرد هورهاآمار خسارات وارد شدهعملیات فاوعملیات فاو چگونه آغاز شدجنگ نیروی هواییخسارات ما در فاوچگونه تماس هایی با امریکایی ها صورت گرفت؟!چگونه به ایران آمدم؟

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

7,150 تومان

حجم : 341.8 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 103

موضوعات

محصولات مشابه

بیشتر