× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

آن بیست و سه نفر

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

گوینده: احمد گنجی

مجموعه اثر : آن بیست و سه نفر

صفحات کتاب : 303

کنگره : ‏‫‬DSR1629‭/ی86آ3 1396

دیویی : ‏‫‬‮‭955/0843092‭‬‬

کتابشناسی ملی : 4753194

شابک : ‫‬‮‭‭978-600-03-1679-2‬

سال نشر : 1396

شابک دیجیتال : 978-600-03-

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب آن بیست و سه نفر

معرفی کتاب آن بیست و سه نفر


کتاب آن بیست و سه نفر نوشته احمد یوسف‌زاده گوشه‌ای خاطرات آزادگان ما و از ۹ سال اسارت نویسنده در جریان جنگ تحمیلی در عراق را روایت می‌کند.  احمد یوسف‌زاده که در آن زمان نوجوانی بیش نبوده به همراه ۲۲ تن از دیگر اسیران که همه ۱۳ تا ۱۷ سال بودند برای ملاقات با صدام انتخاب می‌شوند، دیداری که از آن به عنوان یکی از مهمترین وقایع این جنگ هشت ساله یاد می‌شود چون صدام قصد داشت از این دیدار به عنوان جنگی روانی استفاده کنند اما این نوجوانان ورق را برگرداندند.


کتاب آن بیست و سه نفر نوشته‌ی احمد یوسف‌زاده روایت هشت ماه از اسارت نه‌ساله‌ی یکی از همین ۲۳ نفر است که رهبر انقلاب هم در نخستین روزهای سال ۹۴، آن را خوانده و بر آن تقریظی هم نوشته‌اند. کتاب آن بیست و سه نفر اما به‌جز روایت ماجرای اسارت نوجوانان کرمانی، پرده از فراتر بودن جنگ به آنچه در جبهه‌ها اتفاق می‌افتد نیز برمی‌دارد. یوسف‌زاده وقتی از مهر مادرش می‌نویسد که دل کندن از کوچکترین فرزند برایش دشوار است، وقتی از مادر «اکبر دانشی» می‌نویسد که به واسطه‌ی برادرش به او پیغام داده که بعد از مرگ پدر، تو تنها نان‌آور خانه‌ای و دلخوشی خانواده‌ی شش نفره به توست و ما را به که می‌سپاری، و ده‌ها اتفاق دیگر از این دست، آن‌ها را به‌خوبی به تصویر ‌کشیده و مخاطب، خیلی خوب می‌فهمد که جنگ صرفا «خط مقدم» نیست و تا عمق شهرها و روستاها نیز امتداد پیدا می‌کند.


کتاب آن بیست و سه نفر حاوی خاطرات بیست و سه نوجوان است که توسط ارتش بعث، در عملیات بیت المقدس به اسارت درآمدند و دیکتاتور عراق سعی داشت از این نوجوانان برای ایجاد جنگ روانی علیه ایران استفاده کند.


دانلود نسخه صوتی و الکترونیک کتاب آم بیست و سه نفر

گزیده کتاب آن بیست و سه نفر


همۀ راه‌ها، به جز راهی که به اسارت ختم می‌شد، یکی بعد از دیگری بسته شده بود. تن دادن به اسارت آخرین راهی است که یک جنگجو به آن می‌اندیشد. اما، وقتی خشاب‌هایت خالی باشد و تانک‌های دشمن محاصره‌ات کرده باشند و پیاده نظام آن‌ها لولۀ تفنگش را به سویت نشانه رفته باشد، تن دادن به اسارت اولین فکری است که مثل طوفان توی مغزت می‌پیچد و دیوانه‌ات می‌کند.


دیدن دشمن از نزدیک حس غریبی دارد. استشمام بوی ادکلنی که زده است، نحوۀ لباس پوشیدنش، طرز نگاه و رنگ پوستش، تُن صدا و زبان گفت‌وگویش، همه و همه به تو می‌گویند که دشمن در یک قدمی توست؛ دشمنی که همیشه به او فکر کرده‌ای، دشمنی که تا آن لحظه فقط انفجار توپ و خمپاره‌اش را دیده‌ای حالا تفنگش را از فاصلۀ دو متری به طرف تو گرفته است و از تو می‌خواهد دست‌هایت را بالا ببری و تسلیم او بشوی.

متن تقریظ مقام معظم رهبری


در روزهای پایانی ۹۳ و آغازین ۹۴ با شیرینی این نوشته‌ی شیوا و جذاب و هنرمندانه، شیرین‌کام شدم و لحظه‌ها را با این مردان کم سال و پرهمت گذراندم. به این نویسنده‌ی خوش ذوق و به آن بیست و سه نفر و به دست قدرت و حکمتی که همه‌ی این زیبائی ها، پرداخته‌ی سرپنجه‌ی معجزه‌گر اوست درود می فرستم و جبهه‌ی سپاس بر خاک می سایم.

یک بار دیگر کرمان را از دریچه‌ی این کتاب، آنچنان که از دیرباز دیده و شناخته‌ام، دیدم و منشور هفت رنگ زیبا و درخشان آن را تحسین کردم.

۹۴/۱/۵

فهرست

مقدمهپیش فصل نورد آن دست خط قشنگ دیدار با حسن اسکندری یک اتفاق شغل جدید مشهدفصل اول: بهار حسن تاجیک شیر مادرم اعزام اکبر دانشی روزی سخت اخراجی ها ایستگاه قطار روحانی اهواز سینما سفر به دشت آزادگان حمید چریک پایان انتظار شام آخر آغاز عملیات بیت المقدس خداحافظی با آزادی اولین سیلی اسارت بازجویی حرکت به سوی بصره موردان بصره شبی در بصره نماز جماعت طلوع صبح اسارت به سوی بغداد کودکی هایم بغداد یک مرد عرب فؤاد اول ماجرا بیست و سه نفر روزهای زندان یک مبارز ابووقاص شروع تبلیغات ملا صالح حل یک معما نمایش تبلیغاتی یک بازی کودکانه یک دیدار مهم دو مهمان جدید مناظره ابتسام عبدالله در انتظار خبری خوش زن کوزه به دوش پیر با صفافصل دوم: تابستان ماه رمضان به سوی مقصدی نامعلوم صلیب سیاه! سفری دیگر لبخندهای مهربان آن شب سرد زمستانی اطلاعات مهم این ها بچه های ما نیستند! یک شب غم انگیز ماهی های تشنه نوازش های سرگرد انتخاباتفصل سوم: پاییز مرد کوهنورد پالتو باشگاه سیدفصل چهارم: زمستان شنیده های صالح صدای وطن شب های بلند زمستان خوش خبر یک تصمیم مهم روز اول اعتصاب روز دوم اعتصاب روز سوم اعتصاب روز چهارم اعتصاب روز پنجم اعتصاب حرکت به سوی اردوگاه رمادیمتن نامة نویسنده به صدام در سال 1375 آقای صدام حسین، رئیس جمهور عراق

برچسب ها

کتابرسان

کتاب الکترونیکی

30,000 تومان

حجم : 3.4 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 352

آوا کتاب

16,000 تومان

حجم : 600.3 مگا بایت

مدت زمان : 654 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 1