× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

یک روز یک مرد

بر اساس زندگی سردار شهید حاج داوود کریمی

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

مجموعه اثر : قصه فرماندهان

صفحات کتاب : 64

کنگره : ‫‬‭DSR1626‭‬ /ک465‫‬‮‭م6 1385

دیویی : 955/0843092

کتابشناسی ملی : م85-31605

شابک : 978-964-506-295-6

سال نشر : 1391

شابک دیجیتال : 978-600-03-1914-4

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب یک روز یک مرد

معرفی کتاب یک روز یک مرد

کتاب یک روز یک مرد بر اساس زندگی سردار شهید حاج داود کریمی توسط محسن‌ مطلق نوشته شده است. مردی که ناشناس، شب ها به سنگرها سرکشی می کرد. فرماندهی که ناشناس به عنوان یک تیربارچی در خط مقدم جبهه امان را از دشمن می گرفت و آن آزاد مردی که بعد از اتمام جنگ در همان محله فقیر نشین شهر زندگی و به حرفه پیشین خود (تراشکاری) مشغول شده بود. باران، بنزین، ناشناس، رفتگر، توپ، و غریبه برخی از بخش های کتاب یک روز یک مرد می باشند.

گزیده کتاب یک روز یک مرد

حاج همت، پرده سنگر را کنار می‌زند و وارد می شود. صدای غرش توپ و خمپاره، لحظه‌ای قطع نمی شود. از سر و وضع همت با آن پوتین های گِل گرفته و صورت خاک‌آلود، معلوم است که از خط می‌آید. چشم حاج داود به همت که می‌افتد، او را صدا می‌زند. ـ ابراهیم، بیا اینجا پیش خودم. همت با دیدن حاج داود سر از پا نمی شناسد. ـ اینجایی حاجی؟ این چه وضعیه، بچه ها توی خط حال بدی دارند. ـ می‌دانم، بقیه لشکرها هم اوضاعشان بهتر از شما نیست. کار گره خورده. همت با عجله پوتین هایش را از پا درمی‌آورد و کنار حاج داود آرام می گیرد. حاجی هم در کنار همت همین احساس را دارد. نگاهی به چهره خسته همت می‌اندازد و می پرسد: «جنگ سخت است! مگر نه؟» ـ خیلی، سخت تر از آنچه در رادیو تلویزیون و روزنامه ها می گویند.»

فهرست

بارانبنزینناشناسرفتگرخاطرهبازگشتآدمهای بزرگعیدیخوابتوپغریبهپرواز

کتاب الکترونیکی

3,900 تومان

حجم : 168.4 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 30