5 امتیاز
64 نفر

لشکر خوبان

خاطرات مهدی قلی رضایی

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

مجموعه اثر : لشکر خوبان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 462

رده بندی کنگره : 1384 ‫‬‭‬‭DSR1629/ر58آ3

رده بندی دیویی : ‫‭955/08430922

شماره کتابشناسی ملی : 720840

شابک : 964-471-932-8

سال نشر : 1384

شابک دیجیتال : 978-600-03-1909-0

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

خلاصه اثر

دفاع مقدس را می توان روایتی فشرده و شگفت از تاریخ قرن ها ایمان و دلیری مردم ایران زمین دانست. مردم پاک نهاد و شریفی که با پیروزی انقلاب اسلامی پرچم استیلا بر سرنوشت و مقدرات خودشان را بر فراز بام جهان برافراشتند، اما دنیای غرق در تباهی و فساد مادیگری آن روزگار چنین رفتاری را برنتافت، این بود که در زیر نقاب کشور عراق به مقابله با آن برخاست آن وقت بود که همین راست قامتان صبور و همین مسلمانان و مردمان این تنها کشور شیعه در جهان کربلایی دیگر آفریدند که چشم تاریخ را خیره کرد.

«لشکر خوبان» گزارشی جذاب از این رویداد بزرگ است که از زبان رزمنده ای دلیر از خطه آذربایجان و عضو نیروهای اطلاعاتی به بازخوانی گوشه هایی ناگفته از تاریخ دفاع مقدس می پردازد.

این اثر حاصل گفت و گوی طولانی فرج قلی زاده با مهدی قلی رضایی است که بخش هایی از آن نیز به قلم معصومه سپهری بازنویسی و در قالب زندگینامه داستانی تنظیم شده است. در این کتاب برای نخستین بار از وقایع لشکر عاشورا سخن به میان آمده و شخصیت پردازی ملموس و موثر نویسنده از قهرمان داستان (مهدی قلی رضایی) در مجموع شخصیت نوجوانی را به تصویر می کشدکه با جدیّت، عزم و همتی ستودنی، سخت ترین و خطیرترین لحظات میدان های حادثه و حماسه را تجربه کرده و از هر ماموریت و عملیاتی، به یادگار زخمی برداشته که هنوز هم با اوست و هرگز لحظه ای از خود جدایشان نمی کند.

از برجسته ترین ویژگی های این کتاب می توان به ارائه اطلاعاتی جدید درباره لشکر عاشورا و نقش واحدهای اطلاعاتی در جبهه های هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد.

کتاب دیجیتال

11,900 تومان

حجم : 2.7 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 462

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان سوره مهر را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دانلود نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

مسافر
فتح المبین
پا به پای «مسلم بن عقیل»
واحد اطلاعات
اولین شناسایی
رمل های خونین
واحد شهدای کربلا
روزهای زید
هور
کربلای بدر
تک تیرانداز
ملکوت دسته یک
غواصلار
پرندگان اروند
نبرد در کارخانه نمک
منطقه فریب
عملیات شهادت
پنجمین کربلا
جنگ زخم
نصر هفتم
ماووت
بیت المقدس کوهستان
چکمه ای
عقب نشینی
مرصاد
هجرت
منطقه ملکوت

محصولات مشابه

بیشتر