× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

خاطرات احمد احمد

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

گوینده: مهدی طهماسبی

صفحات کتاب : 406

کنگره : ‏‫‬‮‭DSR1486‭‬

دیویی : ‏‫‬‭955/0824092

کتابشناسی ملی : 7444825

شابک : ‏‫‬‭‭978-964-471-423-8‬‬

سال نشر : 1398

شابک دیجیتال : 978-600-03-1846-8

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب خاطرات احمد احمد

معرفی کتاب خاطرات احمد احمد

احمد احمد بیش از 70 ساعت مصاحبه کرد و محسن کاظمی بیش از دو سال وقت گذاشت تا ماحصلش کتاب خاطرات احمد احمد شد.

روایت حاضر، خاطرات تلخ و شیرینی است از کسانی که برای رسیدن به فجر، بهایی سنگین پرداخته و البته از مدعیانی که در نیمه راه تغییر جهت دادند. کار نگارش این کتاب که 4 سال به طول انجامید، با مصاحبه های طولانی مدت احمد احمد، در تابستان 76 آغاز شد.

احمد احمد، سال 1344 به دلیل فعالیت در حزب مخفی ملل اسلامی (به رهبری سید محمد کاظمی بجنوردی) دستگیر شد. خاطرات احمد احمد، تمام زندگی کسی را در بر می گیرد که در جایگاه معلمی و در خانواده‌ای آشنا با مسائل سیاسی زندگی می‌کرد.

خاطرات اح مد احمد برای اولین بار با نثر و روایت جدیدی شکل گرفت. زیرا حاکمیت نگاه تاریخی در این کتاب و بیان به موقع از اشخاص و رویدادها عاملی بود برای این که از بسیاری فراز و نشیب ها سخن به میان آید. در واقع این کتاب آغازگر گونه خاطره نویسی تدوینی است.

احمد احمد از مبارزان در دوره پهلوی دوم است. به دلیل نوع مبارزاتش با گروه های مبارز بسیاری همکاری و فعالیت داشته و به سبب آن چندین بار دستگیر، شکنجه و زندانی شده است. وی در آخرین برخورد با مأموران ساواک از ناحیه پا تیر خورد و مصدوم و معلول شد.

"خاطرات احمد احمد" در 9 بخش و با موضوعاتی مانند؛

دوران کودکی و اوضاع خانوادگی،

تحصیلات ابتدایی و متوسطه،

آشنایی با اندیشه حضرت امام خمینی(ره)،

عضویت در انجمن ضدبهائیت،

فعالیت در حزب ملل اسلامی،

دوران دستگیری و زندان قزل قلعه و شکنجه های مرگبار،

ازدواج و دستگیری مجدد،

ارتباط با شهید اندرزگو و درگیری با ساواک،

دوران انقلاب و تظاهرات مردمی و آزادی،

جنگ تحمیلی و حضور در جبهه نوشته و تنظیم شده است. در پایان کتاب اسناد و عکس های قابل توجهی از احمد احمد و بازتاب چاپ های گذشته کتاب او در میان خوانندگان آورده شده است.

فهرست

اشارهمقدمه چاپ دهم اولین آموزه هاتولد و خانوادهمهاجرتمحله عباسی و رباط کریم تهراندوران کودکی و تحصیلات ابتداییدوران نوجوانی و تحصیلات متوسطهاولین تجربه زنداناعتصاب معلمین و قتل دکتر ابوالحسن خانعلیتربیت معلم سیناچتر محبت برای بارش خاکبغضهای ترکیدهتقلید از حضرت امام خمینیورود به انجمن ضد بهاییتلرزشی در باورهاگریز از تحریمادونتیستهای روز هفتمدیدار با حضرت امام خمینیقیام جاودانتشییع جنازه شیخ جواد فومنیدستگیری مهدی احمدزنان پیشگام در مبارزهعرصه های جدیددعوتی آشنا ولی پنهانهمگام و همراه با حزب ملل اسلامیازدواج «نه» دستگیری «آری»هاله های ابهامکشف حزب ملل اسلامیزندان موقت شهربانیزندان جمشیدیهمحاکمه اعضای حزب ملل اسلامیزندان قصرزندان شماره 2، بند شماره 4جامعه اسلامی و کمون مارکسیستی در زندانآزادی از «قصر»بارش در کویرحزب اللهآموزش در حزب اللهسفر سعید محمدی فاتح به خارج از کشوراعزام به سربازی ـ پادگان کرجآشنایی با محمد مفیدیسپاهی ترویج آبادانی و مسکن سمنانموزمبلجوشش آبسپاهی ممتازارمغان سفرفقط مبارزهتغییر شغلبازگشت سعید محمدی فاتحبازداشت مجددشکنجه های مرگبار در زندان قزل قلعهآفتاب هنوز می تابدزندانی سلول شماره 21صداهای سلول شماره 21صلابت و مقاومتانتقال به زندان اوینسلول شماره 16 اوینبازجویی و بازپرسینقشه ناکام فراردادگاهی دیگربازگشت به زندان قزل قلعهباز هم زندان قصرزندان قزل حصار و آزادی دوبارههم گرایی حزب الله با سازمان مجاهدین خلقبوی سیباشتغال، ازدواجماه عسل در زندانسیبهای بهشتیبیماری پر سر و صدادیدار با حجت الاسلام لاهوتیبه سوی آزادیارزیابی از کمیته مشترکسرانجام محاصرهحصار در حصاردخالتهای بی پایان ساواکآغاز همکاری با سازمان مجاهدین خلقتولد دوقلوهازندگی در خانه امن!دیدار سبزشیوه های ماندنخفاشی در آشیانهخانه یابی شاپورزادهترورها و تغییرهاکودتای تغییر ایدئولوژیدیداری پشت پرده با تقی شهرامتوصیه بی ثمروقایعی از پس همغفلت از فرزنداننماز، آخرین پاسخسرنوشت غم انگیزشاخه مذهبی سازمانهوای تازهجدایی از سازمانهبوط فاطمهتُندرارتباط با شهید اندرزگونجات یک دوستکشف یک جنایتاعلان جنگ با سازمان«فرج نزدیک است»خیانت...درگیری با ساواکبیمارستان شهربانیمیثم زنده استبوی تعفن و مقاومتماه رمضان در بیمارستاندیدار با مهدی بخاراییزندان اوینبند 1 اوینآیت الله منتظری و آیت الله طالقانی در اوینروز به یاد ماندنی ملاقاتآزادی و توهم بایکوتنغمه های امیدشکست توطئهدیدار با آیت الله خامنه ایفرش فروشیازدواج مجددحرکتهای مردمیانفجار نورسخن آخرفهرست اعلام بازتاب

کتاب الکترونیکی

30,000 تومان

حجم : 1.7 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 429

کتاب صوتی

15,000 تومان

حجم : 754.5 مگا بایت

مدت زمان : 823 دقیقه

موضوعات

محصولات مشابه

بیشتر