× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

پرواز پای دماوند

خاطراتی از زندگی ابر مرد ایران شهید دانشمند دکتر محسن فخری زاده

ناشر: شهید کاظمی

نویسنده:

صفحات کتاب : 168

کنگره : ‫‭DSR1668‬‬

دیویی : ‫‬955/0844092‮‬‬

کتابشناسی ملی : 8657979

شابک : 978-622-285-103-3

سال نشر : 1400

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب پرواز پای دماوند

معرفی کتاب پرواز پای دماوند

کتاب پرواز پای دماوند به قلم محمدحسین علیجان زاده روشن خاطراتی از زندگی ابر مرد ایران، شهید دانشمند دکتر محسن فخری زاده است. شهید محسن فخری‌زاده مهابادی متولد ۱ فروردین ۱۳۴۰ است. ایشان در ۷ آذر ۱۳۹۹ شهید شدند.

دکتر محسن فخری‌زاده مهابادی معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و سردار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بودند. ایشان زمانی که ریاست سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی را برعهده داشتند، در ۷ آذر ۱۳۹۹ ترور شدند و در پی شدت جراحات در بیمارستان درگذشتند.

گزیده کتاب پرواز پای دماوند

خبر که آمد، بهت آورترین خبر ایران شد در آن روز هفتم آذر، پای دماوند چطور ممکن است چنین چیزی پیش بیاید؟ آن هم در زمانی که ما ادعای امنیتی ترین تحرکات منطقه را داریم. چشم دوربین ها و محافل امنیتی چطور از آنجا دور مانده است؟

یک چشممان به شبکۀ خبر بود و یک چشممان به صفحات گوشی هایمان، فرقی نداشت از کدام رهگذر قصه را ببینی، انگار هر ایرانی یک بغض فروخورده ای داشت که دم به دم در حال فوران و فریاد بود.

عده ای به حق عصبانی بودند از اینکه در دورانی که به راحتی مردان سیاست، مردان «میدان» را به سخره می گیرند، سرانجامشان را هم در یک کاغذ زرورق به دوستان غربی شان هدیه می کنند. عده ای هم گریان و نالان که دوباره عزیزی، فخری از گلستان علم و معرفت چیده شد، آن هم چه ناجوانمردانه، و آن هم چه مظلومانه و در خاموشی، در هیاهوی منم منم های افرادی که در کل عمرشان، افتخارشان فقط حرف های روی لب بود و نمایش هایی برای دیده شدن، کم کم «غم» جای بقیۀ حس ها را گرفت و شاید غم آخرین حسی است که به این زودی ها رهایمان نمی کند.

غم فراق بزرگ مَردی از تاریخ این سرزمین، که نسل ها باید بگذرد تا رشادت ها و خلاقیت ها و مدیریت جهادی اش نمایان شود. به مقتضای خیلی از مسائل، شاید نتوان از دریای وسیعش چیزی گفت، اما به اندازۀ عطشمان می توان چشید.

فهرست

آن روز بهت آور سی متری کیوانفر، کوچۀ رهبر، ۱۳۴۰ پیام رهبر انقلاب درپی ترور دانشمند هسته ای و دفاعی شهید محسن فخری زاده یادداشت استاد خسروپناه در شهادت شهید محسن فخری زاده روایتی از دکتر مهدی گلشنی؛ چهرۀ نام آشنای فلسفه علم در ایران شهید فخری زاده؛ فیزیک، فلسفه، عرفان و آنگاه خون سرودۀ شهید فخری زاده شعر از حامد فخری زاده در رثای پدر سخنرانی شهید فخری زاده در مراسم بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی سخنرانی شهید فخری زاده دربارۀ موضوع پدافند هسته ای در کشور در بیمارستان شهید چمران از سخنان شهید در سال جدید و تعبیر زیبایشان از تحول درسال نو

برچسب ها

کتاب الکترونیکی (EPUB)

25,000 تومان

حجم : 2.1 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 168