× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

حاج جلال

خاطرات حاج جلال حاجی بابایی

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 311

کنگره : ‭DSR1629‬

دیویی : ‭955/0843092‬

کتابشناسی ملی : 8467346

شابک : 978-600-03-3516-8

سال نشر : 1400

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب حاج جلال

معرفی کتاب حاج جلال

کتاب حاج جلال نوشته لیلا نظری‌گیلانده توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.کتاب با نثری روان خاطرات حاج جلال حاجی بابایی را روایت می‌کند که خود و خانواده‌اش تجاوز دشمن به خاک وطن را تاب نیاورده و گام در راه جبهه‌های جنگ گذاشتند.

کتاب حاج جلال یکی از بزرگترین تراژدی‌هایی است که ایران معاصر در خود ثبت کرده است، تازه دامادی که چند ماه بیشتر از وصال به یارش نگذشته و با شهادت دنیا را ترک می‌کند و بدین ترتیب زندگی دو جوان طلوع نکرده به غروب برسد.

با مطالعه کتاب حاج جلال پس از آنکه از کودکی، نوجوانی و جوانی حاج جلال و همسرش به سلامت عبور می‌کنیم، شیرینی‌های یک زندگی را می‌چشیم، با رسیدن به روزهای جنگ دیگر لحظه‌ای چشمه اشک مان آرام نمی‌گیرد و آنچنان می جوشد تا دیگر رمقی برای انسان باقی نماند.

گزیده کتاب حاج جلال

از وقتی افروز وارد زندگی ام شد، قید درس و مدرسه را زدم و رفتم پیِ کارهای کشاورزی مان. دیگر به بیدارشدن های قبل از طلوع آفتاب و برگشتن بعد از تاریکی هوا عادت کرده بودم. دیگر بچه نبودم. حتی از نظر پدر و مادرم، جلال سابق نبودم و برای خودم مردی شده بودم؛ اما هنوز هم از افروز خجالت می کشیدم. هنوز هم اگر او را تنها توی خانه می دیدم، زیاد نزدیکش نمی شدم.

اول پاییز بود و داشتم یونجه ها را با کَرَم تو  درو می کردم. هوای مه آلود و باران اندکی که از شب گذشته باریده بود پاهایم را تا ساق خیس کرده بود تا جایی که کفش های پلاستکی ام مدام لیز می خورد و از پایم کنده می شد. بااینکه هوا کمی سوز داشت، از شدت کار خیس عرق بودم. نزدیکی های ظهر، گرمای آفتاب شدت گرفت و بخار از یونجه های دروشده بلند شد. همان لحظه گنجشک کوچکی انگار سرش گیج رفت و چندبار این طرف و آن طرف پرید و درست افتاد زیر پایم.

کتاب الکترونیکی

32,500 تومان

حجم : 16.4 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 312