× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

مست و سنگستان

خاطرات شفاهی عزیزالله فرخی از جنگ و دوران اسارت

ناشر: 27 بعثت

نویسنده:

ویراستار: محبوبه گودرزی

صفحات کتاب : 400

کنگره : DSR1629

دیویی : 955/0843092

کتابشناسی ملی : 7373880

شابک : 9786229736234

سال نشر : 1399

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب مست و سنگستان

معرفی کتاب مست و سنگستان

کتاب مست و سنگستان نوشته حجت‌الله ایروانی شامل خاطرات شفاهی سردار عزیزالله فرخی از جنگ و دوران اسارت می باشد. نویسنده کتاب مست و سنگستان، راوی آن را این‌گونه معرفی می‌کند؛ یکی از بچه‌های مشتی و باصفای امام‌زاده حسن تهران، از بچه‌های گردان ۹ پادگان حضرت ولی‌عصر (عج). عزیزالله فرخی ۷ سال در اسارت نیروهای بعثی عراق بود و پس از جنگ در سازمان تاکسیرانی مشغول به کار شد و به‌واسطه یک‌دوست مشترک با نویسنده کتاب آشنا شد. خاطرات او در این‌کتاب در دو بخش اصلی تقسیم‌بندی می‌شوند؛ دوران جنگ و پیش از اسارت، و سال‌های اسارت در عراق.

فرخی در کتاب مست و سنگستان خاطرات عملیات بیت‌المقدس، دیده‌بانی، مجروح‌شدنش روی قله ۱۹۰۴ و سپس اسارتش در اردوگاه‌های عراق را روایت کرده است. این‌خاطرات از قِبَل ۳۰ ساعت مصاحبه و گفتگو و دوجلد سالنامه که خاطرات فرخی را شامل می‌شدند، استخراج و تنظیم شده‌اند. پس از گفتگوها هم، نویسنده و راوی، حدود سه‌سال به تنظیم و تدوین آن‌ها اختصاص داده‌اند. در این‌خاطرات، افرادی مانند شهید همت، شهید محسن وزوایی، شهید مهدی خندان، رضا چراغی و ... حضور دارند.

گزیده کتاب مست و سنگستان

ساعت 10 صبح، عراقی ها با جمع وجور کردن نیروهای باقی مانده و نیروهای تازه نفس، مجدداً اقدام به حمله کردند. پیشروی نیروهای عراقی با حمایت تانک ها و پشتیبانی آتش توپخانه در دشت ذهاب، آن هم در روز روشن، نهایت حماقتشان بود. فرصت خیلی مناسبی برای انهدام نیروها و ادوات دشمن برایمان به وجود آمده بود و ما نهایت استفاده را از این موقعیت بردیم. نیروهای پیادۀ عراقی را در دامنۀ قلۀ ابوذر و کوئیکی عزیز و کوئیکی مجید و کوئیکی حسن با توپ های 105 به شدت زیر آتش گرفتیم.

فهرست

یادداشت نویسندهدیدگاه ۴۷ قله ۱۹۰۴ بیمارستان الرشید بغدادپایگاه هوایی ۱۷ تموز اردوگاه عنبر اردوگاه بین‌القفصین اردوگاه عنبر اردیبهشت ۶۴ اردوگاه موصل کمپ ۷ رمادی پروازتصاویر و اسناد

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

22,500 تومان

حجم : 3.9 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 400