× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

صبح روز نهم

روایت نامە مستند سردار شهید علیرضا نوری

ناشر: 27 بعثت

نویسنده:

صفحات کتاب : 367

کنگره : ‏‫‬‭DSR1626

دیویی : ‏‫‬‭955/0843092

کتابشناسی ملی : 7543802

شابک : 9786007491164

سال نشر : 1400

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب صبح روز نهم

معرفی کتاب صبح روز نهم

کتاب صبح روز نهم، کتاب پانزدهم از مجموعه «بیست و هفت در ۲۷»؛ سرگذشت‌نامه‌های فرماندهان شهید لشکر ۲۷ محمدرسول‌الله (ص) است که در ۳۰۰ صفحه و بیست فصل از تولد (۱۳۳۱) تا شهادت (۱۳۶۵) علی‌رضا نوری را در برمی‌گیرد.

کتاب صبح روز نهم سرگذشت‌نامه سردار شهید مهندس علیرضا نوری، قائم مقام فرماندهی لشکر۲۷ محمدرسول‌الله (ص) را بیان می کند. 

«شهید علی رضا نوری» از مدیران کارآمد نظام در سال های نخست انقلاب اسلامی و از جمله فرماندهان برجسته میدانی سپاه در عرصه جنگ‌های نامتقارن و در صحنه نبردهای منظم دوران دفاع مقدس بود. مهندس نوری اصالتاً اهل شهرستان ساری از استان مازندران بود. این فرمانده که از مدیران رده بالای راه آهن جمهوری اسلامی ایران و همچنین از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منطقه 10 استان تهران محسوب می‌شد، مسئولیت فرماندهی بخشی از نیروهای اعزامی از تهران به جبهه‌های جنگ را بر عهده گرفت.

گزیده کتاب صبح روز نهم

یک‌ ماه بعد از رفتن علی‌رضا به تهران، او دوباره به اهواز آمد. با دیدنش خیلی خوشحال شدم. در خانه مجبور بودیم او یک طرف اتاق بنشیند و من هم در طرف دیگر اتاق. اصلاً نمی‌شد کنار هم بنشینیم. حتی زیاد با هم صحبت نمی‌کردیم و مراقب نگاه‌هایمان هم بودیم. پدرم می‌گفت: «این کارها هیچ معنی ندارد! بیاید دست همسرش را بگیرد و بروند منزل خودشان.» ولی همین هم غنیمت بود. فردای روزی که آمد، من و علیرضا همراه با برادرم و زن داداشم، غروب، برای پیاده‌روی، از منزل خارج شدیم. بعد از مقداری راه رفتن آنها جلو رفتند و از ما دور شدند. همین باعث شد، من و علی‌رضا تنها بشویم. ابتدا صحبت از دلتنگی‌ها شد و بعد صحبت‌های معمولی. علی‌رضا بدون مقدّمه پرسید: «منیژه، چرا روسری سرت نمی‌کنی؟ حجاب خیلی خوب است و من دوست دارم شما با حجاب باشید.» گفتم: «یعنی چه؟! اصلاً حرفش را هم نزن! مگر قبل از عقد من را ندیده بودی؟! مگر وقتی که از من خواستگاری کردی، با حجاب بودم و روسری داشتم؟! امکان ندارد!


فهرست

سخن مولف تیپ به سخاوت خزر تیپ سلامی چو بوی خوش آشنایی تیپ از خدا مدد خواستم وصل نیکان تیپ دختری به اسم فروغ پوست اندازی مردمگنجشک های بی پناه تیپ به روایت دیگران تیپ زندگی با اعمال شاقه تیپ دشمن در خانه تیپ عملیات های بن بست شکن تیپ ضربه های نفوذی‌ها تیپ کوثر آمد تیپ والله ان قطعتموا یمینی تیپ عملیات ناممکنتیپ مهران باید آزاد شود تیپ در کنار هم تیپ ... برای آخرین بار؛ خدا را نگهداروصال در سه راه شهادت وصیتنامه: گاه شمار زندگی سردار شهید علیرضا نوریفهرست منابع کتابتیپ اسناد و تصاویر

کتاب الکترونیکی

22,500 تومان

حجم : 1.4 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 274