× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

مردی که تعطیلی نداشت

خاطراتی از طلبه خستگی ناپذیر و اندیشمند مجاهد دکتر محمدحسین فرج نژاد

ناشر: شهید کاظمی

نویسنده:

صفحات کتاب : 200

دیویی : 920/055

شابک : 978-622-285-085-2

سال نشر : 1400

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب مردی که تعطیلی نداشت

معرفی کتاب مردی که تعطیلی نداشت

کتاب مردی که تعطیلی نداشت نوشته محسن مومنی است که توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است. دکتر محمدحسین فرج نژاد طلبه مجاهد و اندیشمند خستگی ناپذیر در شب عید قربان 29 تیر 1400 به همراه خانواده اش آسمانی شد. عشق به سربازی امام زمان او را بر آن داشت تا در سنین نوجوانی، مدرسه تیزهوشان یزد را رها کرده و عازم حوزه علمیه قم شود. از همان روزهای اول علاوه بر دروس حوزه، دشمن شناسی و رسانه را نیز با جدیت پیگیری می کرد. برگزاری دوره های متعدد و اردوهای دانش آموزی، طلبگی و دانشجویی را از همان سال های اول طلبگی آغاز کرد. خودش اهل قلم بود و اصرار داشت که شاگردانش نیز دست به قلم شوند. فعالیت های خود را محدود در قم یا یزد نکرده بود، از سیستان و بلوچستان گرفته تا سوریه و یمن، به فکر محرومین و مستضعفان و جهان اسلام بود.

ساعت ها مطالعه و تدریس در زمینه یهودیت، صهیونیسم و رسانه شامه اش را قوی کرده بود. تکیه کلامش به رفقا این بود: «بچه ها بجنبید! وقت کمه. خیلی کار داریم»
روز و شب نمی‌ شناخت. شبانه روز کار میکرد. برای شاگردانش خیلی وقت میگذاشت. خلاصه که فرمانده خط مقدم بود.

گزیده کتاب مردی که تعطیلی نداشت

شما همگی به آقا مرتضی آوینی ارادت دارید، شهید آوینی هنرش در چه بود؟ در اینکه تحلیلگر سینما بود؟ نه! هنر شهید آوینی این بود که سینما را از منظر یک عقبه فکری و معرفتی می دید.

به نظرم استاد فرج نژاد، راه شهید آوینی را خیلی عمیق تر، قوی تر و دقیق تر حتی از خود شهید آوینی ادامه داد. البته شهید آوینی هم سن زیادی نداشت، شهید آوینی هم در حال شدن بود، نسبت به سنش یک حکیم بود. مرحوم استاد فرج نژاد هم این راه را ادامه داد البته با دغدغه های دین شناختی، فلسفی و فقهی.

فهرست

به جای مقدمهحکایت آن پژوهشگر پرشور و خوش مشرب و ساده زیستتفاوتی از جنس حکمتبه بهانۀ پرکشیدنِ مظلومانۀ برادرم محمدحسین فرج نژادرفاقت به سبک حسینصبح جمعه، فیضیهاصرار بر زیارت عاشورااز بچگی پروفسور بود!ظاهری ساده، اما باطنی عمیقحسین آقای مافصل جدید زندگی امآغاز شکفتنم ...همان طلبه انرژی زاانقلاب درونی مجیداز وبلاگ نویسی تا نقد فیلمفلافل، مباحثه و نویسندگیمرد بی قرار روزگار مایزد، اولین سنگر مبارزهمبارزۀ علمی و عملی با صهیونیسمدر مکتب حسینفرمانده خط آتشفاتح قلب نوجوانانتلنگر استادفقط گاز بده!مبدع اردوهای علمی تشکیلاتیاز قبیلۀ هابیل ...تفسیر قرآن با طعم دشمن شناسییهودپژوه و صهیون ستیزحالا چرا دشمن شناسی؟ذهن عوام زده ماسنگری از کتابوحدت طلبه و دانشجوسیاست مدار انقلابیعاشق مصباحِ دوستانطلبۀ مکتبیتشنۀ کار و تلاشمبارزۀ علمی با دشمندغدغه مند جهان اسلامکرسی آمریکاشناسیبغض انقلابیفراتر از ایرانمبارزۀ بی امان با استکبارنخبۀ نخبه پرورجهادی و کف میدانسفر به سیستانبا یک نگاه عاشقش شدماز جنس مردمحسین نرفته، تازه اومدهسینمای انقلاب اسلامیحسینِ باصفای ماخستگی را خسته کرده بوددل سوز سیستانمبارزه با تحجر و دگم اندیشیوظیفه شناس و بی تکلفایستاده در محرابواقعاً مربی بودپول نمی خواد، عقل می خواد!ایستگاه خیبرمقابله با برائتی هادلش با اردو بوددل سوز و دست گیرمرد شو!خانوادگی، پای کار اسلامتماس تلفنی یک ساعته!در کوچه پس کوچه های پایین شهرنیمۀ شعبان، در کنار حسیندستگاه آدم سازیمجاهدت برای رفع محرومیتبا دایی حسین. . .حسین فلاح زادهخدیجه، خدیجه بود!نمی دانم از کجا بگویمدر رثای حسینآغازی دگر باید تو راکلام آخرضمائم

برچسب ها

کتابرسان

کتاب الکترونیکی

22,500 تومان

حجم : 2.0 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 209