× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

ناگرا

خاطرات خبرنگار جنگ مجید جیران پور خامنه

ناشر: روایت فتح

نویسنده:

ویراستار: فاطمه سادات حیایی تهرانی , معصومه عدالت پور

صفحات کتاب : 296

کنگره : DSR1629‭/ج9آ3

دیویی : ‏‫‬‮‭955/0843092

کتابشناسی ملی : 5415924

شابک : 978-600-330-189-4

سال نشر : 1397

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب ناگرا

معرفی کتاب ناگرا

کتاب ناگرا خاطرات خبرنگار جنگ آقای مجید جیران‌پور خامنه، به قلم زهره میرباقری و در انتشارات روایت فتح منتشر شده است. مجید جیران‌پور جانباز جنگ تحمیلی و اولین خبرنگار و گزارشگر رادیو در سپاه پس از سالها از خاطرات خبرنگاری جنگ و دوران دفاع مقدس می‌گوید. او درحالی که ناگرا بر دوشش سنگینی می‌کرد، با جسارت، ساعت ها در زیر باران گلولۀ دشمن پیش می‌رفت و وقایع جنگ را ثبت می‌کرد. در طول هشت سال، ناگرا بهترین و گاه تنها شاهد او در لحظات دشواری بوده جایی که حتی دوربین هم قادر نبود آن حقایق را ثبت کند. او صدای مظلومیت مردمان سرزمینش را ضبط کرد و گزارش لحظه به لحظه از شجاعت آنان را به گوش جهان رساند و حالا پس از سال‌ها همۀ این وقایع خاطراتی شده است که جانباز گرانقدر، مجید جیرانپور خامنه، اولین خبرنگار و گزارشگر رادیو در سپاه، از آن سخن می‌گوید.

گزیده کتاب ناگرا 

آلبوم خاطراتم را باز می‌کنم. نگاهم به عکس‌های کوچک و بزرگ و سیاه و سفید می‌افتد. هرکدام از آن‌ها مرا به سوی خود می‌کشاند، در دنیای خودش غرق می‌کند و ساعت‌ها با من به گفت وگو می‌نشیند. گاه لبخندی شیرین و گاه تلخ مهمان چهره‌ام می‌شود و گاهی آه حسرت از نهادم برمی‌خیزد. چقدر دلتنگ آدم‌هایی می‌شوم که دیگر در کنارم حضور ندارند. بغضی کهنه راه گلویم را می‌بندد. سعی می‌کنم با خاطرات قاب گرفته‌شان کمی از دلتنگی درونم بکاهم. آرام بغضم را فرومی‌خورم و به تماشای عکس‌ها ادامه می‌دهم. از داستان این عکس‌ها زمان زیادی می‌گذرد، اما هر بار که این قصۀ مصور را مرور می‌کنم برایم تازگی دارد... بعضی قصه‌ها هیچ وقت کهنه نمیشوند.

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

16,000 تومان

حجم : 2.3 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 296