× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

موسیقی عاشیق های آذربایجان

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 183

کنگره : ML344/9‏‫‭/س7م8

دیویی : ‏‫‭789/9

کتابشناسی ملی : 2828325

شابک : ‫‭979-0-802619-03-6‬‬‬

سال نشر : 1393

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب موسیقی عاشیق های آذربایجان

معرفی کتاب موسیقی عاشیق های آذربایجان

در این کتاب ریشه های تاریخی و فرهنگی موسیقی عاشیقی و فرآیند شکل گیری و تکامل آن در طول زمان بررسی شده است هنر عاشیقی جزو غنی ترین و مهمترین شاخه ی ادبیات شفاهی ملل ترک، از جمله مردم آذربایجان است. این هنر در کشورهایی همچون ایران، جمهوری آذربایجان، ترکیه، ترکمنستان، قزاقستان، قرقیزستان، گرجستان و ارمنستان کامل ترین هنر مردمی محسوب می شود. این کتاب عاشیق های آذربایجان را هنرمندانی معرفی کرده که در شاعری، آهنگسازی و نوازندگی ، خوانندگی و داستان سرایی استاد هستند و با ساز و آواز ، اشعار و داستان هایشان در غم و شادی مردم شریک هستند.


گزیده کتاب موسیقی عاشیق های آذربایجان

داستان‌های عاشیقی به دو شکل نثر و نظم بیان می‌شوند. عاشیق‌ها بخش‌های نثر داستان را روایت کرده و قسمت‌های نظم آن را در آهنگ‌های مختلف با ساز و آواز می‌خوانند. هر دو بخش داستان‌ها با هم مرتبط‌اند و گفت‌وگوهای مابین شخصیت‌های داستان نیز بیشتر به صورت نظم می‌آید. در این شعرها، شخصیت‌ها اتفاقاتی که برایشان پیش آمده، وضعیت روحی، و احساسات و هیجانات خود را بازگو می‌کنند. داستان‌ها معمولاً در عروسی‌ها، جشن‌ها، قهوه‌خانه‌ها و مجالس گفته می‌شوند.

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

9,100 تومان

حجم : 7.4 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 184