× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

گزیده آثار ناصر خسرو قبادیانی

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 124

کنگره : ‏‫‭PIR4775‏‏‫‭‏‫‬‭/ب7گ4 1395

دیویی : ‏‫‬‭8‮فا‬1/22

کتابشناسی ملی : 4058492

شابک : ‏‫‬‭978-600-03-0340-2

سال نشر : ‏‫1395

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب گزیده آثار ناصر خسرو قبادیانی

معرفی کتاب گزیده آثار ناصر خسرو قبادیانی

کتاب گزیده آثار ناصر خسرو قبادیانی نوشته اسدالله بقایی نائینی است که توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است. سفرنامه ناصرخسرو به لحاظ قدمت، اعتبار ادبی و اجتماعی، بلاغت لفظ، صراحت کلام، دقت نظر، تصویرگری و بسیاری صفات دیگر در زمره معتبرترین سفرنامه های قلمرو ادب پارسی محسوب می شود.

نثر روان و شیرین آن پهلو به پهلوی تاریخ بیهقی و تذکره الاولیا عطار و اسرار التوحید محمد بن منور می زند. پرداختن به ویژگی های فراوان این کتاب شریف در حوصله نوشتاری که محدود به رعایت اختصار است نمی گنجد و نوشتاری که محدود به رعایت اختصار است نمی گنجد و لاجرم مطالعه اصل و کامل آن را می طلبد.

گزیده کتاب گزیده آثار ناصر خسرو قبادیانی

روزشمار ایّام حیات ناصرخسرو قبادیانی خواندنی و پندآموز است. چنان که گفته شد، او در ذی قعده سنه ۳۹۴ ق در قبادیان بلخ زاده شد. دوره اول از ۳۹۴ ق آغاز و صرف تعلیم علوم متداوله و تحصیل مناصب و مدارج متعارف زندگی شد. دوره دوم، که آغاز بهار زندگی جاوید اوست، از ربیع الاول سنه ۴۳۷ ق آغاز می شود و، بنا به تحولی روحانی، که شرح خواهیم داد، جسم خاکی به سویی افکند و جانِ جان در بوته تنویر نهاد.

جالب اینکه دوره دوم حیات ناصرخسرو آن زمان آغاز می شود که در چهل ودوسالگی به راستی از چلّه تحبیب بیرون می آید و، پس از اربعینی حیات نباتی، عزم آن دارد که دیگر مستِ مستِ پای کوبان سر به بازار قلندری برنهد و روح را به قاف معنا رساند.

فهرست

مقدمه ناصرخسرو قبادیانی خاندان و ولادت گردش ایّام از بلخ تا بدخشان سفر هفت ساله آثار و جایگاه ناصرخسرو اعتقادات ناصرخسرو شاعری ناصرخسرو ویژگی های ساختاری شعر ناصرخسرو موسیقی شعر قافیه مدح اشعار ناصرخسرو میوه دانش پاییز رخسار گل عقاب کتاب سیری در قصاید ناصر سخن در سخن ناصر عقل دانش خرد هنر روشنایی نامه سعادت نامه زادالمسافرین خوان اخوان گشایش و رهایش وجه دین رساله سفرنامه ناصرخسرو مقدمه دیباچه خواب نوشین عزم جزم استاد متظاهر در قلمرو ری قزوین بقّال خرزویل سپیدرود از خندان تا شمیران زلزله تبریز نکته هایی در راه حرّان حلب ابوالعلاء معرّی در اطراف حماه طرابلس بیروت صیدا اندر بلاد شام بیت المقدس وصف بیت المقدس در راه مصر وصف نیل وصف قاهره وصف شهر مصر مدینئ الرسول(ص) اندر حجاز و مصر و شامات جوانمردی جدّه صفت شهر مکّه، شرفها الله تعالی وصف مسجدالحرام وصف گشودنِ در کعبه عمره جعرانه حج چهارم طائف وصف لحسا بصره اصفهان طبس سرخس

برچسب ها

کتاب الکترونیکی (EPUB)

9,100 تومان

حجم : 273.5 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 128