× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

مردی که خواب نمی دید

خاطرات اسیر آزاد شده ایرانی اسدالله خالدی

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

گوینده: مسعود فروتن

صفحات کتاب : 304

کنگره : ‫DSR1629‭ /خ23‫‭ ب3 1387

دیویی : ‫‬‮‭955/0843092

کتابشناسی ملی : ‫1796473

شابک : 978-964506-151-5

سال نشر : 1387

شابک دیجیتال : 978-600-03-1835-2

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب مردی که خواب نمی دید

از صفحه اول که کتاب مردی که خواب نمی دید را می خوانی تو را پرت می کند به سال های دور و کوچه پس کوچه های قدیم تهران.

از سر پل امیر بهادر و بازارچه قوام الدوله و مدرسه هدایت با پسر بچه شیطانی همراه می شوی تا اردوگاه های صلیب ندیده. نویسنده با چنان ظرافتی جزئیات خاطرات کودکی اسدالله را توصیف کرده که گویی آن پسرک شرور و شیطان را جلو چشمانت می بینی و رژه شپش ها روی سرش را که «شاباجی» می کشت می شنوی.

وسط کتک خوردن ها اسدالله که هستی ناگهان انگار دستی تو را بر می دارد و وسط اردوگاه اسرا در صف نان می گذارد. یا وسط تهران پیش از انقلابی یا در آلمان سیر می کنی و مهم تر از همه وقتی است که همراه اسدالله زیر شکنجه های عراقی ها درد می کشی.

بختیاری دانشور آنقدر سحر قلم دارد که تمام زندگی اسدالله را مو به مو نوشته همانطور که خودش خواسته: «من می گویم تو بنویس»؛ انگار آمده بود تا بجنگد. کسی فکر نمی کرد آن پسرک سر به هوا روزی در آلمان انجمن اسلامی تاسیس کند و در کنارش بنشنید و با مسیحیان به بحث بپردازد تا یک دختر مسیحی مسلمان شود و پیوند زناشویی با او ببندد.

اما در میان بحث ها هستی که ناگهان به اردوگاه می روی و وضو گرفتن با آب یخ حوض در زمستان...

این کتاب حاصل یک سال مصاحبه و گفت و گوی بختیاری با صاحب خاطره است و در چهارده فصل تنظیم شده است و جریان زندگی پُرفراز و نشیب اسدالله خالدی را بازگو می کند. خالدی متولد محله قدیمی شاپور تهران است. دوران ابتدایی و راهنمایی اش را در مدرسه ای در همان محله و دوران دبیرستانش را در مدرسه فرانسوی رازی در خیابان فرهنگ گذرانده است.

پس از اخذ مدرک دیپلم برای ادامه تحصیلات راهی آلمان نزد برادرش می رود و فارغ التحصیل رشته مهندسی کشاورزی از شهر گیس ِ آلمان می شود. در آنجاست که عاشق دختری آلمانی به نام «هیدرون» می شود افسوس که این ماجرای عشقی به دلیل مخالفت خانواده اش ناتمام می ماند و خالدی دل شکسته و ناامید به ایران بازمی گردد و به رغم میل باطنی اش با دختری که خانواده اش برایش در نظر گرفته اند، ازدواج می کند.

پس از بازگشت به ایران به فعالیت های سیاسی مخالف رژیم می پردازد و چند صباحی نیز گرفتار سلول های رژیم ساواک و آزار و اذیت ها و شکنجه های آن ها می شود. پس از پیروزی انقلاب، عازم جبهه های نبرد می شود و پس از آن به اسارت دشمن درمی آید. این کتاب خاطرات زندگی پُرمشقت و پُررنج او را بازگو می کند. افسوس که تا چاپ کتابش دوام نمی آورد و به دیدار حق می شتابد.

افتخارات این اثر: اثر تقدیری چهاردهمین جشنواره کتاب دفاع مقدس

فهرست

.

کتاب الکترونیکی

22,750 تومان

حجم : 1.5 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 242

صوتی

21,000 تومان

حجم : 593.2 مگا بایت

مدت زمان : 644 دقیقه

موضوعات

محصولات مشابه

بیشتر