× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

اقبال گلی که در جهنم روئید

ناشر: سوره مهر

مترجم: محمد بقایی

کتابشناسی ملی : ‎2‎0‎5‎9‎1‎4‎6

شابک : 978-964-506-910-8

سال نشر : 1389

صفحات کتاب : 274

کنگره : ‏‫‬‮‭BBR1320‏‫‭/ب7‮الف‬66 1389

دیویی : ‏‫‬‮‭189/1

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب اقبال گلی که در جهنم روئید

معرفی کتاب اقبال گلی که در جهنم روئید

کتاب اقبال گلی که در جهنم روئید تالیف محمد بقایی (ماکان) است. این کتاب در باره اقبال لاهوری است و به شرح حال و آثار اقبال می پردازد در ابتدا مولف مختصری درباره زندگی نامه و اجداد و خانواده و زادگاه و ازدواج و تالیفات و آثار و ترجمه های اقبال توضیحاتی نوشته است و سپس در ادامه به نگاه و نظر اقبال به مفاهیم خدا، پیامبر، وطن، عرفان، شناخت شهودی، نواندیشی، روحانیت، زمان و مکان پرداخته است.

در بخش پایانی کتاب اقبال گلی که در جهنم روئید توضیحاتی که اقبال درباره دیدگاه عمومی درباره زمان و مکان، زمان و مکان در تصور یونانیان، زمان و مکان در تصور اندیشمندان اسلامی، تصور دانشمندان جدید از مکان، نظرات نهایی اقبال در مورد زمان و مکان آمده است.

گزیده کتاب اقبال گلی که در جهنم روئید

مطالعه آثار اقبال و تعمق در اندیشه های او ضرورتی اجتماعی و سیاسی برای دنیای اسلام است تا بر بنیاد آن راه خویش را به درستی بیابد وبی آنکه هویتش را دربازد، زندگی خود را با واقعیت های جهان کنونی تطبیق دهد. اقبال در غالب جنبه های زندگی بشری، بخصوص اقوام شرق که مقصود از آن دنیای اسلام است اندیشه گماشته و بر مسائل و معضلاتش راه حل ارائه نموده. اقبال به قول پرفسور آنه ماری شیمل، منشوری است در دنیای اندیشه که از او انوار مختلف ساطع می شود... علاقمندان به شعر، سروده هایش را می خوانند و از زیبایی کلامش، اگر نگوییم سرمست می شوند، بسیار لذت می برند و ارزش ادبی آن را می ستایند.

برچسب ها

کتاب الکترونیکی (EPUB)

11,050 تومان

حجم : 620.6 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 274