× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

شهادت طلبان (جلد دوم)

ناشر: شهید کاظمی

نویسنده:

صفحات کتاب : 712

کنگره : ‏‫‬‮‭DS87/53

دیویی : ‏‫‬‮‭956/92044

کتابشناسی ملی : 5957526

شابک : ‏‫‬‮‭978-622-6609-83-8

سال نشر : ‏‫‬‏1398

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب شهادت طلبان (جلد دوم)

معرفی کتاب شهادت طلبان (جلد دوم)

کتاب شهادت طلبان (جلد دوم) نوشته حمید داودآبادی جلد اول از مجموعه شهادت طلبان است و به بررسی تاریخچه عملیات شهادت طلبانه در لبنان در خلال سال های جنگ داخلی آن می گوید. مجموعه شهادت طلبان نگاهی همه جانبه به تاریخچه علمیات شهادت طلبانه مختلفی دارد که در طی سال های مختلف در کشورهایی مانند لبنان و فلسطین، اجرا شده است؛ کشورهایی که همواره با جنگ داخلی درگیر بوده اند. 

علاوه بر این، این مجموعه به زندگی شهدایی می پردازد که در راه آزادی و آزادگی، جان خود را فدا کردند و نامشان را در تاریخ کشورشان ماندگار کردند.

گزیده کتاب شهادت طلبان (جلد دوم)

یک روز جوانی به‏ نام "سیدحسن" به آن مؤسسه - که دکتر مصطفی چمران آن را اداره می‏ کرد - پناه آورد. پس از آن که برخی چپ گرایان و کمونیست ها او را تعقیب کرده بودند، از شهرش بازوریه گریخته بود؛ چون جوانی جنبشی بود که با انرژی زیاد در مقابله با نفوذ چپ گرایی دیکتاتوری در آن دوران یعنی در پایان سال 1977 (1356) فعالیت می‏ کرد. او از آن‏جا به بقاع و سپس به نجف اشرف رفت و تصمیم گرفت راه طلاب علوم دینی را بپیماید، او "سیدحسن نصرالله" بود.

مصطفی چمران فیزیک دانی بود که در پروژه ‏ی فضایی "آپولو" مشارکت داشت و تمام خوشی ‏های فراهم شده در آمریکا و غرب را رها کرد و همسرش در آن‏جا را ترک گفت، تا به لبنان بیاید و اداره ‏ی آن مؤسسه را برعهده بگیرد. پس از چندی مسئولیت سازمان جنبش محرومین و شاخه‏ ی نظامی آن را (گروه ‏های مقاومت لبنان- امل) برعهده گرفت. پس از پیروزی انقلاب‏ اسلامی به ایران رفت تا اولین وزارت دفاع را تحویل بگیرد. سپس برای تأسیس نیروهای مردمی در جنگ وارد فعالیت شد و در مقابله با ظلم نظام صدام حسین، شهید شد.

فهرست

عملیات علیه مقر تفنگداران دریایی آمریکا – مارینزعملیات علیه مقر چتربازان فرانسوی عملیات "مدرسة الشجرة"عملیات ناقص علیه نیروهای فرانسویعملیات شهید "سیدعلی حسین صفی الدین" عملیات شهید "بلال فحص"عملیات علیه سفارت آمریکا در بیروت‌شرقیعملیات شهید "حسن قصیر"عملیات شهید "ابو زینب" (عامر کلاکش) عملیات شهید "هیثم دبوق" عملیات شهید "سیدعبدالله عطوی" (حُرّ عاملی) 1293عملیات شهید "اسعد ‏ برّو" عملیات شهید "ابراهیم ‏ضاهر" عملیات شهید "صلاح غندور"عملیات "شهید الحی" (شهید زنده)عملیات شهید "عمار حمود"عملیات ناموفق عملیات دیگر احزابچگونه خود را منفجر می‌کنند! منابع

برچسب ها

کتابرسان

کتاب الکترونیکی

42,500 تومان

حجم : 19.8 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 712