× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

مجال آه

مجموعه مقالات

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 146

کنگره : ‏‫‬‭DSR63‏‫‭‏‫‬‭/ب84م3 1393

دیویی : ‏‫‬‭955/0044

کتابشناسی ملی : 3062514

شابک : ‭978-600-175-525-5

سال نشر : 1393

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب مجال آه

معرفی کتاب مجال آه

کتاب مجال آه نوشته اسماعیل بنی اردلان است که توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است. این کتاب در برگیرنده مباحثی است درخصوص فلسفه و تمدن اسلامی، زیبایی، اخلاق، نقد سنتی و ادبیات آیینی که در دو فصل جداگانه با ده عنوان مقاله و در قالب یک  کتاب ارائه شده است.

از جمله این مقالات می توان به مصاحبت نور با نور، نقد در سنت ایرانی،  اهمیت سیر آفاقی در تمدن اسلامی، دعا، نیایش و نیاز، داستان سرایی ایرانی  اشاره کرد.پیش تر، از این نویسنده کتاب «معرفت شناسی آثار صناعی» از سوی  این مجموعه به چاپ رسیده که مورد تقدیر و استقبال قرار گرفته بود.

گزیده کتاب مجال آه

اگرچه تا پیش از سقراط تعدادی از حکمای یونانی درباره ماهیت هستی به چون و چرا پرداخته بودند، مباحث فلسفی عملاً با سقراط شروع شد. معرفت تا پیش از سقراط بیشتر به شناخت طبیعت گرایش داشت؛ از همین رو، حکمای اولیه را «کاوشگران» طبیعت می‎ شناختند. اما با سقراط تفکر عقلی جای خود را باز کرد و اسطوره جای خود را به اندیشه واقعی داد. سقراط سر و ‎کار داشتن با فلسفه  را «تمرینی برای مرگ» می ‎دانست. فلسفه منشأ خود را گفت و شنود یا پرسش و  پاسخ می‎داند که با سقراط آغاز شده است. افلاطون، شاگرد نامدار سقراط، اندیشه ‎های استادش را به شیوه گفت‌وشنود نشر داد. در این مناظرات فلسفی،  سقراط به روش محاوره می‎ کوشد تا جهل مدعیان را بر آن‎ ها آشکار کند.

فهرست

مقدمه مصاحبت نور با نور نقد در سنّت ایرانی نگاهی به شیوه آموزش قدمایی اهمیت سیر آفاقی در تمدن اسلامی دعا و نیایش و نیاز نقش خرد و زیبایی در اخلاق ایرانی نگاهی به سه اسطوره ایرانی داستان‎سرایی ایرانی: گردآوری مُرده‎ریگ جایگاه یک شخصیت خندستانی در جامعه ایرانی به سوی نمایش آیینی ایرانی

کتاب الکترونیکی (EPUB)

4,550 تومان

حجم : 232.5 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 148

موضوعات

محصولات مشابه

بیشتر