× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

روانشناسی شهرت

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

مترجم: احسان شاه قاسمی

صفحات کتاب : 128

کنگره : ‫‬‭‬‭BF503

دیویی : ‏‫‬‭‬‬‭153/8

کتابشناسی ملی : 6177457

شابک : ‫‭978-600-03-3482-6‬‬

سال نشر : 1399

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب روانشناسی شهرت

معرفی کتاب روانشناسی شهرت

کتاب روانشناسی شهرت نوشته گیل استیور است که توسط احسان شاه قاسمی ترجمه و توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است. درباره سلبریتی ها مطالب بسیاری نوشته شده که بیشتر آن ها متعلق به بیست سال گذشته اند؛ با این حال، عجیب است که یافتن تعریفی کوتاه از سلبریتی این همه دشوار است.

 انگاشت شهرت به سادگی به معنای شناخته شدن یا «معروف بودن» نیست، بلکه نشان می دهد چرا شخصی شناخته شده است. کارن استرنهایمر سلبریتی را چنین تعریف می کند: هرکسی که یک توده بحرانی از غریبه ها تماشا می کنند، متوجه حضورش می شوند و او را می شناسند» سلبریتی یعنی علاقه به زندگی شخصی یک شخص.

گزیده کتاب روانشناسی شهرت

در بیست سال گذشته، شاهد برآمدن علاقۀ روزافزونی به سلبریتی ها، به خصوص از سوی استادان دانشگاه، بوده ایم. یک ژورنال کاملاً جدید، به نام مطالعات سلبریتی ها، در سال ۲۰۱۰ تأسیس شد. در صفحۀ داخلی این ژورنال آمده: «مطالعات سلبریتی ها ژورنالی است که بر واکاوی انتقادی شهرت، ستارگی و معروفیت متمرکز می شود. این ژورنال با کمک گستره ای از رویکردهای میان رشته ای، شکل های رسانه ای، دوره های تاریخی و زمینه های ملی می کوشد شهرت را بفهمد.» گریم ترنر (۲۰۱۰) در شمارۀ آغازین این ژورنال توضیح می دهد چرا این ژورنال لازم بود؛ دلایلی که او بر می شمارد همان دلایلی است که کتاب حاضر را به امری ضروری بدل می کند؛ به خصوص با توجه به اینکه سلبریتی ها توجه ما را به خودشان معطوف کرده اند و در جهان رسانه زدۀ سدۀ بیست و یکم ما را به مصرف وادار می کنند.

سلبریتی ها در فضای رسانه ای زندگی می کنند. اگر دربارۀ سلبریتی ها گفت وگو نشود (برخی بر این گفت وگوها عنوان «شایعه» می گذارند)، شهرت یا معروفیتی وجود نخواهد داشت و بدون رسانه ای که در آن گفت وگو شکل بگیرد، سلبریتی ها وجود نخواهند داشت. شهرت یک چیز اجتماعی است و نمی تواند به تنهایی معنا داشته باشد.

فهرست

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران پیش گفتار پژوهشکدۀ فرهنگ و هنر اسلامی مقدمه فصل ۱: درآمدی بر شهرت تعریف سلبریتی سلبریتی: وضعیت در برابر ویژگی سلبریتی ها کسانی هستند که توجه ما را به سوی خود می کشند معروف و سلبریتی: همسان یا متفاوت؟ نمونه ای از معروفیت در برابر شهرت شهرت در سدۀ بیستم فرهنگ شهرت شهرت و برآمدن جامعۀ صنعتی چشم اندازهای تاریخی دیگر نگاه رشته های مختلف دانشگاهی به سلبریتی ها فصل ۲: روان شناسی و شهرت: نظریه های علوم اجتماعی آلبرت بندورا، نظریۀ یادگیری اجتماعی و نظریۀ اجتماعی شناختی اریک اریکسون و نظریۀ رشد مادام العمر نظریۀ دلبستگی چشم انداز نمایشی اروینگ گافمن هنری تاجفل و نظریۀ هویت اجتماعی آلوین تافلر: موج سوم جابه جایی قدرت به اطلاعات به منزلۀ قدرت کاربرد اندیشۀ تافلر جکسون در قیاس با گروبان (پیش و پس از موج سوم) فصل ۳: معروفیت در برابر شهرت وقتی شهرت پیش از معروفیت می آید ابیگیل آدامز وقتی معروفیت زودتر از شهرت می آید: چارلز لیندبرگ معروفیت تا شهرت: الکساندر همیلتون شهرت بدون معروفیت: اسکار وایلد معروفیت بدون شهرت: برادران رایت شمایل ها و برندسازی برندسازی در سیاست برندسازی و شهرت به منزلۀ یک کالا قهرمانی فصل ۴: دشواری های زندگی به عنوان یک سلبریتی ارزش ها آرمین شیمرمن صدیق الفاضل با لقب الکساندر صدیق چیس مسترسون رنه آبروجنوا آرون آیزنبرگ اندرو رابینسون نتیجه گیری فصل ۵: سلبریتی ها و هواداران روابط فرااجتماعی آغاز مطالعات من در حوزۀ هواداران بررسی سایر گروه های هواداران دسترسی به سلبریتی ها دیدار با سلبریتی محبوب دیدار با سلبریتی ها مثال های شخصی تشابه/ هم سنخ گرایی فصل ۶: توده زدایی از رسانه ها و تولد رسانه های مجازی تولد رسانه های اجتماعی معروفیت و جست وجوی شهرت و معروفیت چه عوامل روان شناسیک دیگری با تمایل به شهرت رابطۀ همبستگی دارند؟ تلویزیون واقع نما در برابر رسانه های مجازی سلبریتی های سنتی از توییتر و سایر رسانه های اجتماعی استفاده می کنند نمونۀ موردی مثال های دیگر سلبریتی فوری وقتی اثر معکوس می گذارد پس گفتار منابع بیشتر بخوانیم

برچسب ها

کتاب الکترونیکی (EPUB)

19,500 تومان

حجم : 1.3 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 128