× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

فاتح دل ها و دژها

زندگی نامه مستند سردار شهید محمدحسین ساعدی (فرمانده گردان روح الله)

ناشر: شهید کاظمی

نویسنده:

صفحات کتاب : 280

کنگره : DSR1626‭

دیویی : 955/0843092

کتابشناسی ملی : 7313219

شابک : 978-622-7177-92-3

سال نشر : 1399

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب فاتح دل ها و دژها

معرفی کتاب فاتح دل ها و دژها

کتاب فاتح د‌ل ها و دژها زندگینامه مستند سردار شهید محمدحسین ساعدی؛ فرمانده گردان روح‌ الله است که به‌ تازگی به قلم محمدجواد مرادی ‌نیا نگاشته شده است. شهید «محمدحسین ساعدی» که در سال 1335 در خمین دیده به جهان گشوده و در سال 1362 به درجه رفیع شهادت نائل آمده، یکی از آن انبوه باشکوه شهدایی است که کم‌ تر کسی از او نامی شنیده است، مگر این‌ که همشهری یا همرزم او بوده باشد.

 کتاب فاتح د‌ل ها و دژها یکی از همان کتاب ‌های ارزشمندی است که درباره کسی نوشته شده است که مردم او را با نامی که بر اتوبانی گذارده شده نمی‌ شناسند یا با تصاویرش در خیابان ‌ها و سخنانش در رسانه ‌ها. شهید «محمدحسین ساعدی» یکی از انبوه شهیدان گمنان این عرصه برای عموم مردم است.

گزیده کتاب فاتح دل ها و دژها

«چقدر برای یک مملکتی عیب است و سرشکستگی که دستش را دراز کند طرف امریکا که گندم بده، کشکول گدایی‌اش را باز کند پیش دشمنش و از او بخواهد که رزقش را بدهد. چقدر برای ما سرشکستگی دارد. تا این ملت بنایش را بر این نگذارد که کشاورزی‌اش را تقویت کند و بسازد به آن که خودش به‌دست می‌آورد، ما نمی‌توانیم استقلال پیدا کنیم».

این بخشی از سخنان امام خمینی رهبر انقلاب اسلامی بود که در نخستین ماه‌های پس از پیروزی انقلاب به زبان آورد و یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین راه‌های رسیدن به استقلال واقعی را پیش پای مردم گذاشت. 

امام در جایی دیگر با «برادر» و «عزیز» خطاب کردن کشاورزان و یادآوری این که «کشاورزی ما را به زمین زده‌اند» گفت: «شما باید این مملکت را اداره بکنید، شما هستید که می‌توانید این بار را به منزل برسانید... و مملکت را نجات بدهید. شما دهقانان هستید که می‌توانید چرخ کشاورزی را به راه بیندازید».

فهرست

مقدمه بخش 1 تولد تا جنگ (1359 – 1335) فصل 1 خلیل‌آباد فصل 2 مهاجرت فصل 3 خانواده بخش 2 جنگ تا شهادت (1362 – 1359) فصل 1 زندگی زیر سایه جنگ فصل 2 طریق‌القدس؛ دفاع از تنگه چزابه با چنگ و دندان فصل 3 فتح‌المبین؛ نبرد تن با تانک در دُویرج فصل 4 رمضان؛ تأسیس گردان روح‌الله فصل 5 عملیات محرم؛ نبرد حسین‌وار فصل 6 والفجر مقدماتی فصل 7 والفجر‌ 3؛ حضور مؤثر در عملیاتی محدود فصل 8 والفجر‌ 4؛ نبرد سهمگین و پر تلفات در کوهستان فصل 9 خیبر؛ عملیات در دهان اژدها فصل 10 سیمای حسین فصل 11 حسین از دیدگاه دیگران پیوست‌ها

کتاب الکترونیکی

18,000 تومان

حجم : 20.2 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 288