× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

کاملا سری

روایت القاعده از ۱۱ سپتامبر با نگاهی منصفانه به حواشی آن

ناشر: شهید کاظمی

نویسنده:

مترجم: وحید خضاب

صفحات کتاب : 269

کنگره : ‏‫‭PN1992/77

دیویی : ‏‫‭791/4572

کتابشناسی ملی : 5876714

شابک : 978-622-6609-64-7

سال نشر : 1398

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب کاملا سری

معرفی کتاب کاملا سری

کتاب کاملا سری اثر یسری فوده با ترجمه وحید خضاب توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است. کتاب کاملا سری روایت القاعده از عملیات های انتحاری 11 سپتامبر است که با نگاهی منصفانه به حواشی آن می پردازد.

اگر دقت کنیم که اوج قدرت گیری نسل جدید تکفیری های جهان در سال 2006 و در عراقِ اشغال شده پس از 11 سپتامبر بود و حوادث سوریه تنها 5 سال پس از آن آغاز شد، به خوبی خواهیم فهمید که تولد و قدرت یابی داعش (که از همان نسل جدید تکفیری های آموزش دیده در عراق تغذیه می شد) تا چه حد به ماجراهای عراقِ اشغالی مرتبط بوده (که آن نیز خود به 11 سپتامبر ارتباط دارد).

با این ترتیب، باید گفت داعش (با تمامی اثرگذاری های سیاسی-اقتصادی و فرهنگی که در سطح جهانی داشت و همچنان پیامدهای منفی آن ولادت شوم ادامه دارد) خود، با یک واسطه، به ماجرای 11 سپتامبر می رسد؛ پس گزافه نیست اگر بگوییم در صورتی که در روز یازدهم سپتامبر 2001 آن حوادث تروریستی خونبار رخ نمی داد، جهانِ امروز به یقین شکل دیگری داشت، و این نشان می دهد که این واقعه چه اهمیت خاصی در تاریخ معاصر جهانی داراست.

گزیده کتاب کاملا سری

سطام السقامی و وائل الشهری و برادر او ولید الشهری هم به فرودگاه بوستن لوگان رسیدند تا به همراه عبدالعزیز العمری و فرمانده شان محمد عطا سوار پرواز شماره 11 امریکن ایرلاینز شوند که در ساعت 7 و 45 دقیقه به سمت لس آنجلس پرواز می کرد. اما خبری از محمد عطا و عبدالعزیز العمری نبود.

آن ها تا ساعت 5 و 45 دقیقه هنوز در فرودگاه پورتلند بودند. درحالیکه نگرانی سرتاپای همراهانش را گرفته بود، هواپیمای عطا [بالاخره] با تأخیر به فرودگاه بوستن لوگان رسید. الشحی که رهبری تیم دیگر را در سالن مجاور بر عهده داشت در ساعت 6 و 53 دقیقه با او تماس گرفت: «رسیدی؟» «رسیدم.»

عطا باعجله حرکت کرد و خود را به هواپیمایش رساند ولی کارکنان فرودگاه نتوانستند به این سرعت عمل کنند. چمدانش در بوستن باقی ماند و یک نسخه از اذکار [و توصیه های] عبدالعزیز العمری [که خطاب به هر 19 نفر نوشته بود] داخل آن پیدا شد.

فهرست

مقدمۀ مترجمفصل 1: قسمت اول «راه 11 سپتامبر»فصل 2: قسمت دوم «راهِ 11 سپتامبر»فصل 3: قسمت اول «زنگ های خطر»فصل 4: قسمت دوم «زنگ های خطر»فصل 5: قسمت سوم «زنگ های خطر»فصل 6: قسمت چهارم «زنگ های خطر»

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

15,000 تومان

حجم : 736.0 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 279