× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

شمع بیت المال را خاموش کن

گزیده ی اشعار محمدرضا آقاسی

ناشر: شهید کاظمی

گردآورنده: حسین قرایی

صفحات کتاب : 108

کنگره : ‭PIR7929‬

دیویی : ‭8‮فا‬1/62‬

کتابشناسی ملی : 6205378

شابک : ‭978-622-7177-72-5

سال نشر : 1399

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب شمع بیت المال را خاموش کن

معرفی کتاب شمع بیت المال را خاموش کن

کتاب شمع بیت‌المال را خاموش کن، گزیده‌ی اشعار محمدرضا آقاسی است که به همت حسین قرایی گردآوری شده است. حسین قرایی پیش‌تر با آثاری، چون دلت را خانه ما کن، در جست و جوی مهتاب، از مشهد تا ژوهانسبورگ و... به جامعه کتابخوان کشور معرفی شده است.

در تاریخ ادب فارسی، شاعران زیادی با عنوان «مردمی» قلمداد می شوند. ولی در دوره معاصر، به ویژه بعد از مشروطه، که شعر اجتماعی تر می شود دیده نشده که صاحب نظران حوزه ادب فارسی در مورد شاعری این چنین بگویند و راجع به او این گونه روایت کنند؛ "آقاسی را به سازمان تبلیغات مشهد دعوت کردیم. سالن اجتماعات آن جا ششصدنفر بیشتر ظرفیت نداشت.

با حضور آقاسی، آن سالن اجتماعات مملو از جمعیت می شود و سه طبقه پر می گردد. سازمان تبلیغات از مشتاقان شعر او تا آن جا که از ترس فروریختن ساختمان 2 آتش نشانی را در جریان قرار می دهد. "

از ویژگی هایی که در چشم انداز رنگین کمانی شعر آقاسی قابل درنگ است «اعتراض» است و «اعتراض»! اعتراض در چارچوبی عقلایی. اکثر اعتراض های این شاعر دردمند، با روحیه انقلابی اش گره می خورد.

جان مولا حرف حق را گوش کن؛


شمع بیت المال را خاموش کن

فهرست

تیغ بیرون از نیام هیچم و هیچ مثنوی چهارپاره رباعی غزل ترانه

برچسب ها

شعر فارسی

کتاب الکترونیکی

10,000 تومان

حجم : 1.2 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 110