× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

قطار اندیمشک

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 230

کنگره : ‏‫PIR8174‭‭‬ /ز8‏‫‭ق7 1393

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬1/62

کتابشناسی ملی : 3418865‬

شابک : 978-600-175-759-4

سال نشر : 1393

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب قطار اندیمشک

معرفی کتاب قطار اندیمشک

علیرضا قزوه را شاعر اعتراض می دانند و اشعار کتاب قطار اندیمشک هم اعتراضی است به هشت سال جنگ بیش از 44 کشور علیه مردم ایران و هم ادای دینی به فرزندان ایران زمین که نگذاشتند یک وجب از خاک این سرزمین تصاحب کنند.

خود شاعر هم تاکید دارد که این اشعار در دو محور مشترک اند؛ شعر مقاومت و اعتراض. قزوه این شعرها را از سال 63 سروده و تا «قطار اندیمشک» که پیش از این چهار بار چاپ شده، در یک کتاب منتشر کرده است.

شهادت، دلاوری، ایثار، رشادت، جنگاوری، اعتراض به فراموشی یاد شهدا و دفاع مقدس، از مضامین مهم کتاب قطار اندیمشک اند. قزوه در سراسر کتاب به زاهدنماها و دین فروشان می تازد و گاهی هم در قالب یک شاعر ولایی، امت اسلام را خطاب قرار می دهد که چرا در برابر جنایات استکبار فریادی بر نمی آورند. او در این راه حتی از اسطوره های دینی و تاریخی بهره می گیرد تا حرفش را بزند.

جنگ برای او، بهانه ای جنگ افروزی نیست، بلکه برای انسان ماندن و انسان شدن و انسان بودن است؛ آنگونه که مردان بزرگ آن سال ها بودند. غزوه در این کتاب در کنار اشعار سپید و غزل ها از دوبیتی ها هم بهره برده و به خواندنی تر شدن مجموعه اشعار خود کمک زیادی کرده است.

فهرست

اشارهشعرهایی از دفتر «‌از نخلستان تا خیابان» شعرهایی از دفتر «شبلی و آتش»دوبیتی هایک مثنوی بلند از دفتر«این همه یوسف» شعرهایی از دفتر«عشق علیه‌السلام» شعرهایی از دفتر منتشرنشدة‌ «بهار در آسانسور» شعرهایی از دفتر«قطار اندیمشک»

برچسب ها

کتاب الکترونیکی (EPUB)

11,700 تومان

حجم : 353.4 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 215