× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

مسافر آگوست

زندگی نامه ی داستانی رزمنده ی شیردل لشکر زینبیون؛ شهید سید حشمت علی شاه

ناشر: شهید کاظمی

گردآورنده: سیده نرگس میرفیضی

صفحات کتاب : 208

کنگره : ‫‬‭PIR8361

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 5699202

شابک : 978-622-6609-24-1

سال نشر : 1398

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب مسافر آگوست

معرفی کتاب مسافر آگوست

 کتاب مسافر آگوست نوشته و گردآوری سیده نرگس میرفیضی و فاطمه عارف نژاد است. این کتاب به زندگی نامه ی داستانی رزمنده ی شیردل لشکر زینبیون؛ شهید سید حشمت علی شاه می پردازد. در کتاب مسافر آگوست سرنوشت شهید سید حشمت علی شاه خیلی شنیدنی است؛ قصه اش خیلی نوشتنی است؛ این شهید خیلی از معادله ها را درهم می شکند. پیش داوری ها را به هم می ریزد و نگاه ها را تازه تر می کند. هر سطر که از زندگی او را می خوانید بیشتر به قصه او دل می بندید. زندگی خانواده اش و برادران چشم به راهش بسیار شنیدنی است. 

 کتاب مسافر آگوست سرنوشت و زندگی این شهید را با تمام جزئیات بیان می کند و روایت داستانی کتاب ما را تا پایان با خودش همراه می کند.

گزیده کتاب مسافر آگوست

 قلب آدم ها مثل صندوقچه می ماند. و صندوقچهٔ قلب یک مرد، همیشه قفل محکم تری دارد. از زمانی که علی رفته بود سوریه، هیچ کس جز من و انیسه از کارهای او خبر نداشت. البته یواش یواش به سجادحسین و خواهرها گفته بودیم قضیه از چه قرار است. آن ها هم گاه گداری با علی حرف می زدند؛ تلفنی و تصویری. البته همه بلد نبودند. رقیه بلد بود با اسکایپ و واتساپ کار کند و هر وقت علی زنگ می زد، بقیه را صدا می کرد تا او را ببینند و احوالش را بپرسند.

 اوضاع جبهه بهتر شده بود و دیگر می توانستند گوشی ببرند و با خانواده ها تماس بگیرند. با این حال هنوز جرئت نداشتیم به مادر بگوییم علی کجاست. تصورِ اینکه مادر با شنیدن این خبر چه حالی پیدا می کند، تنمان را می لرزاند. اصلا جرئتش را نداشتیم که زنگ بزنیم پاکستان و خبردارش کنیم. بالاخره آن ها هم تلویزیون و رادیو داشتند. 

آن ها هم اخبار سوریه را پیگیری می کردند. لابد می دانستند آنجا چه جهنمی به پا شده است. اگر مادر می فهمید پارهٔ تنش وسط دود و آتش زندگی می کند، دیگر دوری اش را تاب نمی آورد. خیالش راحت بود که علی زیر دست سیداعجاز بزرگ می شود.

فهرست

فصل اول: زمستانِ گرمفصل دوم: کودکیِ مدامفصل سوم: خداحافظ بکهر!فصل چهارم: طلبه آپاچی سوارفصل پنجم: بهشتِ آوریلفصل ششم: سرعت گیرفصل هفتم: غم دنباله دارفصل هشتم: دلخوشیِ اولفصل نهم: بی چمدانفصل دهم: دلخوشیِ دومفصل یازدهم: فی امان اللهفصل دوازدهم: شوخی نکردمفصل سیزدهم: مسافر آگوستفصل چهاردهم: هجای دومفصل پانزدهم: چراغ بی رمقفصل شانزدهم: غمِ غم زدافصل هفدهم: های مِریمافصل هجدهم: صدقه بی بیفصل نوزدهم: در سوگِ گلبرگفصل بیستم: عقیل و عقیقفصل بیست و یکم: اجابتفصل بیست و دوم: مقبره ابرپایان

کتاب الکترونیکی

15,000 تومان

حجم : 710.3 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 215