× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

سلوک روحی بازیگر

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 214

کنگره : PN2061‏‫‭‭‭‭‬‭‭‭/‮ال‍ف‌‬4س‌8 1393

دیویی : 792/028

کتابشناسی ملی : 4059621

شابک : 978-964-471-377-4

سال نشر : 1393

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب سلوک روحی بازیگر

معرفی کتاب سلوک روحی بازیگر

مطالعه کتاب سلوک روحی بازیگر علاوه بر عمق بخشیدن به دانش بازیگری و فهم آن، این امکان را فراهم می کند که نمونه های اعلای بازیگری را در بهترین آثار سینمایی مرور کنیم. درج دیالوگ ها و استفاده از تصاویر مربوط به این آثار، جذابیت این کتاب را دو چندان کرده و باعث ملموس تر شدن نظرات نویسنده ی «سلوک روحی بازیگر» شده است.

از این رو ست که «سلوک روحی بازیگر» نه فقط یک کتاب مربوط به حوزه بازیگری، بلکه یک آلبوم خاطرات سینمایی و ادبی نیز هست که در جای جای آن، مؤلف کوشیده از این طریق، سطور این کتاب را دلنشین تر کند.

دغدغه اصلی مهدی ارجمند در نگارش کتاب «سلوک روحی بازیگر»، پرداختن به موضوعاتی بوده که در سایر کتاب های صوری بازیگری، مورد توجه قرار نگرفته است. این نویسنده در کتابش بر دو مفهوم روح و زندگی در بازیگری تأکید زیادی کرده است.

ارجمند در گفتگو با سوره مهر در مورد هدف از نگارش «سلوک روحی بازیگر» گفت: «بازیگری فقط نمایشگری و کسب شهرت نیست و بازیگر خلاق
تحت تاثیر یک سری مسائل روحی و معنوی به سمت این هنر کشیده می شود. ریشه این مسئله را باید در دیدگاه های آیینی از مقوله نمایش جستجو کنیم.

گزیده کتاب سلوک روحی بازیگر

«معجزة بازیگر، نمایش آن جهان بدیهی و ساده ای است که در درون آدمی جریان دارد. از این رو، تنها ویژگی شاخص او، «حضور» اوست؛ اما این حضور ساده اگر با صداقتی درونی توأم نباشد، فاقد ارزش ماهوی است. در حقیقت، بازیگر سینما به جای دانش تکنیکی، محتاج بینش روحی است. او هماره نیازمند صداقتی در اعمال زندگی شخصی خویش است تا بر نقش تأثیر گذارد و آن را "زنده" کند».

فهرست

مقدمهبازی بدون نمایشگریقداسترابطه و تنهاییپالایشعمل و بی عملیآفرینش آزاد (جادوی بداهه)انکارپلیدیکتابشناسیافزوده اولنشانه های تحول در بازیگری مدرن(دهه های هشتاد و نود)کتابنامهافزوده دومنگاهی به پدیده بازیگری در ایرانفهرست اعلامنام فیلم و تئاترنام کسان

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

11,700 تومان

حجم : 1.9 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 216