× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

زخم و نمک

مجموعه شعر

ناشر: سوره مهر

شاعر: سیدعبدالجواد موسوی

صفحات کتاب : 199

کنگره : ‏‫‬‭PIR8223‭‬ ‭/و545385‏‫‬‭‬‭ز3 1388

دیویی : ‏‫‬‭‭8‮فا‬1/62

کتابشناسی ملی : ‎1‎7‎1‎8‎6‎0‎3

شابک : ‏‫‭‬‭978-964-506-761-6

سال نشر : 1388

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب زخم و نمک

معرفی کتاب زخم و نمک

مجموعه شعر «زخم و نمک»؛ سروده ها ی سید عبدالجواد موسوی با نوشته هایی از دکتر رضا داوری اردکانی، علی معلم دامغانی و یوسفعلی میرشکاک در مقدمه آن است.

در ابتدای کتاب رضا داوری اردکانی، مقدمه ای را با عنوان شعر درد و دریغ نوشته که شاهد جملات حسرت باری از این اندیشمند بزرگ اسلامی به خاطر بی مقدار انگاشتن شعر در زمانه ماست.

یوسفعلی میرشکاک نیز با درج یادداشتی با عنوان «نیمی کودک، نیمی دیوانه» به تحلیل شعر سیدعبدالجواد موسوی نشسته است. مقدمه اصلی را اما علی معلم دامغانی با عنوان «شهادت نامه کسی از ما» نوشته و خود را داوطلب اظهار نظر درباره این مجموعه شعر خوانده است.

کتاب «زخم و نمک» شامل 5 فصل با نام های کبود رو به مرگ، زیر تیغ، تقدیر خاموشی، از درون چاه و صراط مستقیم است که در هر فصل چند شعر در قالب های مختلف آمده است. 

در فصل «کبود رو به مرگ» شعرهایی چون تقدیر سنگ، طالع نحس، خون یخ زده، سنگ و سبو، در فصل «زیر تیغ» شعرهای بخت پای لنگ، چار دیواری، در فصل «تقدیر خاموشی» شعرهایی با عناوین وهم یا خیال، از چشم اسفندیار، بارانی ها، در فصل «از درون چاه» شعرهایی چون زمزمه های یک دیوانه، سرنوشت و در فصل «صراط مستقیم» شعرهایی مانند جلوه بیرنگی، راز عاشقی، شکوه بی شکست و پهلوان قصه ما آورده شده است.

شاعر، تعدادی از شعرهای این مجموعه را به دیگران تقدیم کرده است: آتش و برف را برای جلال آل احمد و سیمین دانشور سروده و شعر «فصل وصل» را به جلال آل احمد تقدیم کرده است. 

همچنین شعر زیر تیغ خود را به فرهاد مهراد، خواننده پاپ، شعر زمزمه های یک دیوانه را به زنده یاد منوچهر احترامی، امن عیش را به نیچه، هولدرین و هیدگر، بهای بهشت را به سیدعلی میرفتاح، جان سخت را به مرتضی سرهنگی و هدایت الله بهبودی، بخت پای لنگ را به یوسفعلی میرشکاک و چرخ و فلک را به حمید عجمی تقدیم کرده است.


فهرست

شعر درد و دریغ / دکتر رضا داوری اردکانیشهادت نامه کسی از ما / علی معلم دامغانینیمی کودک و نیمی دیوانه/ یوسفعلی میرشکاککبود رو به مرگتقدیر سنگ طالع نحس خون یخ زدهامن عیشآتش و برف 1آتش و برف 2سنگ و سبویادگاریخشت نخستبهای بهشتبه مقصد ملکوتحسرتنعل وارونهوداعمن کیستم؟نیست انگاری دینیجان سختزخم و نمکخنجرکبود رو به مرگآهنگ یارزیر تیغزندگی درختبخت پای لنگفراسوی نیک و بد نیایش اگه عاشقا نباشن...زیر تیغسنگ صبورچرخ و فلکعمر گل آخ اگه بارون بزنهچار دیواری تقدیر خاموشیوهم یا خیال؟از چشم اسفندیارفصل وصلبارانی هاقلندراز درون چاهخالی همیشه زمزمه های یک دیوانهبودن یا نبودندوستسرنوشتصراط مستقیمجلوه بی رنگیراز عاشقیرستخیزشکوه بی شکستروز پریتجلی جانانگیآیین یاریپهلون قصه ماموخره

کتاب‌الکترونیکی

7,000 تومان

حجم : 3.1 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 200