× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

روزنامه پاکستان

شرح و تفسیر یک سفر دو هفته ای به جمهوری اسلامی پاکستان

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 96

کتابشناسی ملی : 3781999

شابک : ‏‫‬‭978-600-03-0056-2

سال نشر : 1394

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب روزنامه پاکستان

روزنامه پاکستان

 شرح و تفسیر یک سفر دو هفته ای به جمهوری اسلامی پاکستان

این کتاب دربرگیرنده خاطرات سفر ماجراجویانه سید امیر سادات موسوی (شاعر و نویسنده) به کشوری است که هنوز برای مردم ما ناآشنا و غریبه مانده است. سادات موسوی خود درباره این کتاب می گوید: «در ابتدای سفر، حتی یک درصد هم به انتشار سفرنامه ام فکر نمی کردم. یک روز گذشت، دو روز گذشت و کم کم دیدم چقدر این همسایه برای ما غریبه است.

 احساس کردم دردها و دغدغه های جامعه ی پاکستان، خیلی برای جامعه امروز ایرانی حرف دارد. این شد که تصمیم گرفتم هرطور شده خاطراتم را سر و سامان بدهم و منتشر کنم». این کتاب در ۱۳ فصل با زبانی طنزآمیز نوشته شده است. مخاطب با خواندن این کتاب با نویسنده همراه می شود و تجربه سفری در متن جامعه پاکستان را تجربه می کند.

در خلال این سفر با روحیات و رفتار اجتماعی مردم پاکستان و تفکرات آن ها در مورد مسائل سیاسی و بین المللی آشنا می شویم. این کتاب حاوی اطلاعات ارزشمندی درباره جایگاه های گروه های تروریستی در پاکستان و تأثیر آن بر این کشور است. وضعیت زبان و ادبیات در این کشور، نظام آموزشی و دانشگاهی و همچنین وضعیت شیعیان در این کشور از دیگر مطالبی است که با زبانی شیرین و طنزآمیز در روزنامه پاکستان مطرح شده است.

 در انتهای کتاب نیز چند صفحه ای به تصاویر این سفر اختصاص یافته است.

فهرست

صفر- مقدمه یک- برادرِ پاکستانی دو- پیاده رَوی رویِ مرز سه- نیوخان ها چهار- امامبارگاه پنج- هِزاری و هَزاری شش- اشهد انَّ علی ولی الله هفت- تلاش گمشده هشت - قطعه ای از بهشت نُه- مدرسه به سبک پاکستانی دَه- همزبانی یازده- همدلی دوازده- دیار عبدالسّلام سیزده - سلام میرجاوه چهارده - تصاویر

کتاب الکترونیکی (EPUB)

3,000 تومان

حجم : 2.1 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 96