× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

روایتی از تاریخ پزشکی دفاع مقدس

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 544

کنگره : ‫‬‭DSR1616‏‫‬‮‭/ف4ن8

دیویی : 955/0843

کتابشناسی ملی : 5541856

شابک : 978-600-03-2885-6

سال نشر : 1397

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب روایتی از تاریخ پزشکی دفاع مقدس

معرفی کتاب روایتی از تاریخ پزشکی دفاع مقدس

کتاب روایتی از تاریخ پزشکی دفاع مقدس، نگاهی روائی برای مخاطب گروه پزشکی از وقایع دفاع مقدس دارد. ضمن این روایت نقل قول های زیادی آورده شده و نیز به مباحث بسیار تخصصی مربوط به مسمومیت های شیمیایی اشاره شده است.

گزیده کتاب روایتی از تاریخ پزشکی دفاع مقدس

هنوز یک هفته به عملیات والفجر یک مانده بود و برای تعمیر کانکس های اتاق عمل و آماده سازی آنها در منطقه فکه مشغول کار شبانه روزی بودم، ساکشن ها، هیدرولیک تخت ها و چراغ های اتاق عمل اکثرا ایراد داشت. یک روز بعدازظهر پس از کار سنگین روزانه، ساعتی به خواب رفتم اما با چشم درد از خواب بیدار شدم. دو نفر دیگر هم از بستگان که پیش من بودند همین حال را داشتند. علاوه بر چشم درد و اشک ریزش، نور نیز ناراحتمان می کرد.

 غروب درد شدیدتر شد تا حدی که نزدیک نیمه شب مجبور شدیم سه نفری با چراغ خاموش راه بیفتیم. راننده دیگری نداشتیم و با همان درد و تورم پلک و ملتحمه و مشکل بینایی، با یک ماشین لندرور به سمت دزفول حرکت کردیم. یک نفر رانندگی می کرد و دو نفر دیگر در مسیر پرپیچ و باریک، راننده را راهنمایی می‌کردند. در مسیر هیچ علائم راهنما وجود نداشت و وسیله دیگری هم در تردد نبود، بسیار نگران بودیم که نکند راه را گم کنیم و اسیر عراقی ها شویم.

وقتی به بیمارستان افشار دزفول رسیدیم ساعت 2 نیمه شب بود، با اصرار زیاد توانستم چشم پزشک کشیک را از بستر خوابش برای معاینه بیاوریم زیرا از نگاه دیگران ناراحتی ما چیز مهمی نبود. ما را با اسلیت لامپ معاینه کرد و گفت: «شاید به علت کار با ساکشن ها باشد که از اعمال جراحی قبلی درست شسته نشده و عفونی بوده اند.» دکتر به جز التهاب قرنیه، لک هایی هم در قرنیه یکی از بچه ها مشاهده کرد اما بیش از این حوصله نداشت و کنجکاوی هم نکرد و گفت: «نگران نباشید درست می شود!» دارو نوشت و رفت بخوابد. 

فهرست

پیروزی انقلاب اسلامی شروع جنگ و شهادت یونس یادداشت های هفته سوم جنگ شرایط سال 1360 آزادی خرمشهر بیمارستان صحرایی بستان دفتر طب رزمی آمار و پیشنهادها یازده بار ایست قلبی گروهان امداد و انتقال نخستین مصدومان شیمیایی عملیات والفجر 4 و شهادت مجید شهادت دکتر رهنمون و خداپرست علائم اولیه گاز خردل در بیمارستان صحرایی خاتم زندگی ابدی مقاله کامل نشریه NRCمحمدرضا اسدی بارندگی شدید جنوب بچه های گردان توحید شهدا و جانبازان گردان توحیدادامه حملات شیمیایی عراقگلوله باران شیمیایی مقر بچه های جهادتولد گازهای اعصابنخستین حمله با گاز اعصابدومین حمله با گاز اعصاباعزام تیم کارشناسی سازمان مللبچه های واحد تخریبواکنش غرب به حملات شیمیاییاخبار غربی ها از عملیات خیبربازگشت به تهرانمرگ چند هزار نفر ناشی از سیانیدموفقیت در احیاء مصدومان گاز اعصاب در عملیات بدرروزهای تنهاییمصدومان خاص عملیات بدردومین گزارش پزشکی سازمان مللطولانی ترین بمباران شیمیایی جنگ (عملیات فاو)اورژانس های شیمیایینقاهتگاه گلف اهواز (سیدالشهدا(ع))بررسی شهدای شیمیاییبیمارستان گلستان اهواز مصدومان خاص اسفندماهمقاومت به آتروپینکندی پاسخ به آتروپینبیمارستان صحرایی فاطمه زهرا(س)شرح حال سه مصدوم حمله شیمیایی به بیمارستان صحراییانتشار سومین گزارش سازمان مللمصدومان شیمیایی فروردین ماه 1365 مجروحان جراحی شده در بیمارستان صحرایی فاطمه زهرا(س)بیمارستان صحرایی فاطمه زهرا(س)پس از 37 سال

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

107,000 تومان

حجم : 63.1 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 544