× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

تئاتر خلاق

ناشر: سوره مهر

نویسنده: ,

سال نشر : 1389

صفحات کتاب : 116

کنگره : ‏‫‬‭PN3171‏‫‬‭/ک9ت9 1389

دیویی : ‏‫‬‭‬‭372/66

کتابشناسی ملی : ‎1‎9‎9‎1‎9‎9‎9

شابک : ‏‫‬‭978-964-506-962-7

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب تئاتر خلاق

معرفی کتاب تئاتر خلاق 

 کتاب تئاتر خلاق برای دو گروه است، یکی برای بازیگران تئاتری که بخواهند تئاتر را به صورت آگاهانه و منسجم پیگیری کرده، ادامه دهند و گروه دیگر برای علاقه مندانی است که می خواهند تا حدودی خودشان به مفاهیمی از تئاتر پی برده، آن را فرا گیرند. شما تماشاگر تئاتری هستید که نمایشنامه اش بعد از اجرا پدید می آید! شما تماشاگر تئاتری هستید که کارگردانش از همه اتفاقاتی که قرار است حین اجرا بیفتد، آگاه نیست! شما تماشاگر تئاتری هستید که می توانید در آن بازی کنید! این گونه تئاتری متفاوت، تئاتر خلاق است. داوود کیانیان در کتاب تئاتر خلاق همه مباحث و پیچیدگی های این گونه تئاتری را به صورت کارگاهی و آموزشی مطرح می کند.

اما نکته جالب و عجیبی که کتاب کیانیان را از سایر کتاب هایی که در این زمینه نگاشته شده اند، متمایز می کند، سبک نوشتاری است که او برای انتقال آسان مفاهیم به مخاطبش استفاده کرده است. کیانیان در هر 14 بخش کتاب، سوالاتی را که می داند مخاطبانش در هر یک از زمینه های تئاتر خلاق می توانند داشته باشند، را مطرح کرده و جواب سوال را داده است.

در واقع هدف کیانیان از نگارش این چنینی کتابش، استفاده کارگاهی و غیرفردی از آن است. نویسنده هر یک از بخش های کتاب را با اهداف رفتاری که برای آن بخش در نظر گرفته، آغاز می کند و بعد سوال هایش را مطرح می کند و پاسخ ها را بیان می کند. کیانیان همچنین برای فهماندن هرچه بیشتر مباحثی که در کتابش مطرح می کند، در آخر هر بخش، قسمت هایی را با عنوان آزمون و تمرین طراحی کرده است.

فهرست

مقدمهاشاره ای به پیشینه نمایش خلاق در ایرانبخش اول: اهداف و کاربردهای تئاتر خلاقبخش دوم: خاستگاه تئاتر و تئاتر خلاقبخش سوم: انواع بازی های نمایشی و آیین های نمایشیبخش چهارم: عناصر انسانی و هنری در تئاتر خلاقبخش پنجم: اصول تئاتر خلاق؛ اصل اول اصالت بازیگریبخش ششم: اصول تئاتر خلاق؛ اصل دوم بداهه پردازیبخش هفتم: اصول تئاتر خلاق؛ اصل سوم فاصله گذاریبخش هشتم: اصول تئاتر خلاق؛ اصل چهارم ساده گراییبخش نهم: اصول تئاتر خلاق؛ اصل پنجم مشارکت مخاطب در اجرابخش دهم: اصول تئاتر خلاق؛ اصل ششم فرآیندبخش یازدهم: اصول تئاتر خلاق؛ اصل هفتم نشانه گراییبخش دوازدهم: تعریف تئاتر خلاقبخش سیزدهم: آسیب شناسیبخش چهاردهم: روش فطری اجرا، روش تئاتر خلاقآثار دیگر نویسنده

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

6,500 تومان

حجم : 541.0 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 124