× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

شب حنظله ها

خاطرات داستانی روحانی شهید محمدمهدی آفرند فرمانده دسته ویژه غواص؛ گردان 142 لشکر 41 ثارالله

ناشر: شهید کاظمی

نویسنده:

مجموعه اثر : اوج بندگی

صفحات کتاب : 254

کنگره : DSR1626‭‬

دیویی : 955/0843092

کتابشناسی ملی : 6160070

شابک : 978-622-7177-46-6

سال نشر : 1399

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب شب حنظله ها

معرفی کتاب شب حنظله ها

خاطرات داستانی روحانی شهید محمدمهدی آفرند

فرمانده دسته ویژه غواص؛ گردان 142 لشکر 41 ثارالله

نوشتن از شهید سخت است. شهیدی که گل سرسبد و محبوب همۀ خانواده و اقوام و دوستانش بود. روحیۀ حمایت از مظلوم و ظلم ستیزی او در دوران قبل از انقلاب از او یک مبارز چریک ساخته بود. با اینکه نوجوانی 12ساله بود اما در مبارزات مسلحانه شرکت می‌کرد.

بسیار فعّال و مهربان بود. همیشه تند تند راه می‌رفت ، هیچ وقت بیکار نبود. تا فرصتی می‌یافت به اقوام و خویشان مخصوصا مسن‌ترها سر می‌زد و صله رحم می‌کرد. نمی‌نشست که برایش شیرینی و میوه بیاورند ، بلند می‌شد و کارهای مانده بر زمین را با علاقه انجام می داد.

گزیده ای از کتاب

بچه‌ها همه لباس غواصی پوشیده بودند، به‌سختی می‌شد افراد را از هم تشخیص داد. راه‌رفتن بعضی عوض شده بود. در آن لباس عجیب‌غریب، نا‌آشنا به نظر می‌آمدند. محوطه گردان شلوغ بود. همه منتظر رسیدن کامیون‌ها بودند. حاجی آمد بین بچه‌ها و گفت: «صلوات بفرستید تا حواس‌ها جمع بشه.»

صدای صلوات در دل شب پیچید. همه فهمیده بودند که فرماندۀ گردان می‌خواهد صحبت کند. برای همین دورش را گرفتند. حاجی صدا بلند کرد: «توجه کنید! تا لحظاتی دیگر به‌سوی شلمچه راه می‌افتیم. عزیزان من! سعی کنید در این عملیات، هر کاری از دستتون برمیاد، انجام بدید تا ان‌شاءالله خط دشمن شکسته بشه. شما باید سعی کنید خط سوم دشمن رو بگیرید تا نیروهای بعد از شما، راه عبور داشته باشند.

 هدف ما در این عملیات، آزادسازی شلمچه، آب‌گرفتگی بوبیان، کانال ماهی و جزیره‌های بوارین، ام‌الطویل و فیاض است. همان‌ طور که قبلاً هم گفته‌ام و روی کالک‌ها دیده‌اید، ما ان‌شاءالله از دو محور عمده، به دشمن حمله خواهیم کرد. در محور عمدۀ اول، ضمن گذشتن از خط مرزی و پاسگاه‌های بوبیان و کوت‌سواری، خودمون رو به کانال پرورش ماهی خواهیم رساند و پشت اون، گسترده خواهیم شد. در محور دوم هم، بعد از گذشتن از خط مرزی، به‌سمت جزیره بوارین و شط ‌العرب خواهیم رفت. نیروها در محور اول و دوم، پشت کانال ماهی با هم دست می‌دن و از موازات پنج‌ضلعی، به‌سوی نهر دوعیجی حرکت خواهند کرد.»
فهرست

فصل اول: بگید مرگ بر شاه ... مرگ بر شاه فصل دوم: بی‌تابی فصل سوم: حسین (علیه السلام) تنهاست فصل چهارم: گاو نُه مَن شیرده! فصل پنجم: تشکیل گردانی به نام مادر فصل ششم: هشتمین والفجر فصل هفتم: آغاز کربلاها فصل هشتم: یک شب زیر دست و پا فصل نهم: اگر گفتند نه، الله اکبر! فصل دهم: چند لحظه دیدار با پیر جماران فصل یازدهم: خاک‌ریزهای کاغذی فصل دوازدهم: در سوگ دوستان فصل سیزدهم: روزهای آخر فصل چهاردهم: شب حنظله‌ها فصل پانزدهم: مگر غواصی بلد بوده؟! فصل شانزدهم: این‌کار به مراد دل باشد! فصل هفدهم: وصیت‌نامه‌ها فصل هجدهم: دل‌نوشته‌ها منابع

کتاب‌الکترونیکی

15,000 تومان

حجم : 4.9 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 254