× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

سنجاب های لهستانی

روایت هایی از اغتشاشات 98

ناشر: شهید کاظمی

گردآورنده: محمدعلی جعفری

صفحات کتاب : 151

کنگره : ‏‫‭DSR1591‬‬

دیویی : ‏‫‭955/08404‬‬

کتابشناسی ملی : 6095037

شابک : 978-622-7177-12-1

سال نشر : 1398

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب سنجاب های لهستانی

معرفی کتاب سنجاب های لهستانی

کتاب سنجاب های لهستانی، سرگذشت یک تصمیم اقتصادی، سیاسی در آبان ماه 1398 می باشد. این اثر شامل روایت های مردمی از اغتشاشات آبان 98 از شهرهای گوناگون و از قضا با زاویه های متفاوت و مکاشفه مبتنی بر واقعیت است. هدف این روایت ها نه قضاوت و نه تحلیل، که توصیف آن چیزی است که بر مردم رفت و تجربه ای که در زندگی روزمره از سر گذراندند. 

دیگران که کارشان تحلیل است، مبتنی بر این روایت ها که بر مردم
رفته تحلیل کنند اگر چه خواننده خود بهترین تحلیل گر است. از جمله آثار نویسنده می توان به سربلند، آرام جان، عروسی لاکچری و ... اشاره کرد.

گزیده کتاب سنجاب های لهستانی 

من می خواهم یکی از آن ها باشم. یکی از همان هایی که ماشینش را خاموش کرده و ایستاده است وسط اتوبان. یکی از همان هایی که لابه لای ماشین های به هم چسبیده توی خیابان می دود و تند تند فریاد می زند: «خاموشش کن... خاموشش کن...»

یکی از همان هایی که بست نشسته است کف اتوبان و راه رفت و آمد را بسته است. دلم می خواهد یکی از آن ها باشم. من هم می خواهم ماشینم را خاموش کنم.

فهرست

مقدمه چتر روایت روز شنبه بادکنک های سفید بازی در آتش بازی لنگدرازهای آشوب طلب بنزین مردم اینها گازوئیل سوزند! اولین نفر که ایستاد که بود؟ در شهر خبری هست، نیست؟! شبیه اروپایی ها سنجاب های لهستانی عرض خود میبری، زحمت ما میداری سنجاب های لهستانی ما بت شکنیم؛ شیشه شکن نیستیم! یکی مظلوم تر از «اقتصاد و سیاست» شال گردن این یکی گربه! قول داده بودم بروم شیخ لیزری نعمت پنهان به یاد مادر چتر سبز صورت بسته هایزدانچهار نفر بودیم اگر بودی!

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

10,000 تومان

حجم : 1.2 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 144