× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

رج رجا

ناشر: شهید کاظمی

نویسنده:

صفحات کتاب : 218

کنگره : PIR8357‭‬

دیویی : 8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 5981927

شابک : 978-622-6609-88-3

سال نشر : 1399

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب رج رجا

معرفی کتاب رج رجا

کتاب رج رجا داستانی جذاب از دهه پنجاه با محوریت روایت قربانیان خاموش کودتای 28 مرداد است. این کتاب داستان جوانی است که درست صبح کودتای بیست و هشت مرداد پا به جهان می گذارد. دوران خوش کودکی اش هنوز به نوجوانی نرسیده که خیانت پدر مرحومش خیلی زود دست به گریبان او می شود. خداداد و مادرش جورکش این ننگ می شوند و آوارۀ خانه های استیجاری جنوب شهر.

هنوز دهه دوم زندگی خداداد به آخر نرسیده است که نشان الوات جنوب شهری تهران عقبۀ اسمش مهر می شود. "رجّ رجاء" نمونه زندگی آدم هایی است که پیشتر از انقلاب طعمه دست نشانده های حکومتی می شوند. اما خیلی زود در ورق خوردن روزهای تلخ تاریخ پهلوی، زیر چکمه های مخملی دنیاپرستان له می شوند.

فضای داستان مربوط به دهه پنجاه است. ترسیم فضای زندگی الوات جنوب شهری تهران، ادبیات دهه ای است که چندان آشنای دهه سومی ها و بعدی هایش نیست؛ اما روانی بیان اصطلاحات و تعابیر، کمی که پیش می رود از مشقت اش می کاهد.

گزیده کتاب رج رجا

خون قرمز را پای ریز خون سیاه کردن، حلال است. . .

آن ها می گویند؛ اولا. . . سرخ و سفیدش توفیری نمی کند. .

حالا یک کودتا و کودتاچی هم زمانه بزاید این وسط. . . ؛ اما خون سیاه جریان سیّال رگ های ابر قدرتی است که هرگز نباید بایستد. الباقی اضافات است و بس. . .

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

12,000 تومان

حجم : 2.5 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 224