× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

چهار فصل کوچ

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 407

کنگره : ‏‫‭DSR1628‏‫‬‭‭‭/چ‌86 1387

دیویی : ‏‫‭955/08430922

کتابشناسی ملی : 2072390

شابک : 978-964-471-838-0

سال نشر : 1387

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب چهار فصل کوچ

چهار فصل کوچ 

این کتاب بخشی انجام یافته از طرح تحقیقاتی کلانی است که به منظور گردآوری و تدوین موضوعی خاطرات اسیران ایرانی در عراق با نام «فرهنگ آزادگان» فراهم شده است.

 بر این اساس در فصل « مدیریت و رهبری» با دو تن از آزدگان به نام های جهانبخش شاکری و مجید غلاث گفت و گو شده و در فصل «بهداشت و درمان» هم با غلامرضا ادریسی، محمدعلی جعفری محمد محمدی و حسن خراسانی در این باره مصاحبه های جذابی صورت گرفته است که به ویژه از نظر بافت روایی آن ها و رویکرد ریزپردازانه مصاحبه شونده ها در تشریح خاطرات دوران اسارت، وضعیت حاکم بر اردوگاه های حزب بعث عراق و ذکر حالات و آنات روحی اسرا در یکی از دشوارترین موقعیت های زیستی بشر شایسته تامل است.

 محمدرضا ورسیده، حسین امیری فر و... دیگر آزادگانی هستند که ذیل موضوع «ورزش و سرگرمی ها» در اردوگاه های اسرا به گفت و گو پرداخته و به تشریح خاطراتشان در این باره پرداخته اند؛ در فصل «ادب و هنر» با ناصر ثریایی، محسن خرمدل و... صحبت شده و در فصل «سوگواری، قرآن ، روزه» نیز با علی آقامعلی لو، اکبر کریمی و... گفت و گو شده است.

 همچنین در ابتدای هر فصل اطلاعاتی مستوفا در مورد آن آزاده از جمله اطلاعات مربوط به زمان اسارت، نام منطقه، اردوگاه و... قید شده است. با خواندن خاطرات این آزادگان سرفراز به سازماندهی و انسجام تحسین برانگیزی که اساسا در تمامی فعالیت ها میان آن ها برقرار بوده پی می بریم و نقش اعجازگر وحدت در تحقق آمال و امیال بشری را بی واسطه نظاره می کنیم. 

به طور نمونه می توان به بخش هایی از کتاب که به انعکاس خاطرات روزهای پیش و پس از قطعنامه 598 سازمان ملل و واکنش اسرای ایرانی در مواجهه با این رویداد اثرگذار اختصاص دارد اشاره کرد. نحوه شکل گیری رهبری مخفی در میان اسیران ایرانی و تشکیل گعده های پنهان به منظور اتخاذ راهبردی انسجام یافته و خردمندانه در برابر عوامل نظامی اردوگاه از زیباترین قسمت های کتاب است که از ابعاد متنوع و گوناگونی می تواند مورد بازخوانی و استفاده قرار بگیرد.
مطالعه این کتاب، به ویژه برای مخاطبان نسل های سوم و چهارم انقلاب اهمیت فراوانی دارد و می تواند در آشنایی بیشتر آن ها با تاریخ دوران پرافتخار دفاع مقدس موثر باشد.

فهرست

اشارهفصل اول/مدیریت و رهبریجهانبخش شاکریمجید غلاثفصل دوم/بهداشت و درمانغلامرضا ادریسیمحمدعلی جعفریمحمد محمدیحسن خراسانیفصل سوم/ورزش و سرگرمی هامحمدرضا ورسیدحسین امیری فرعزیزالله کریمیرضا بیادیعلیرضا قربانیخسرو تکینایرج جعفریاکبر کریمیفصل چهارم/ادب و هنرناصر ثریاییمحسن خرمدلطرح و خطفصل پنجم/سوگواری، قرآن، روزهعلی آقامعلی لواکبر کریمییونسعلی حسنیسیدمحمد رضازادهحسین عنایتی

کتاب‌الکترونیکی

14,000 تومان

حجم : 8.7 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 408