× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

پیش از آنکه سرها بیفتد

نقد رمان رازهای سرزمین من نوشته رضا براهنی

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 264

کنگره : ‏‫PIR7963‭‬ ‭/ر38ر20837 ‏‫ 1389‭‮‬

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : ‎2‎0‎9‎4‎4‎5‎1

شابک : ‏‫‭978-600-175-038-0‮‬

سال نشر : 1389

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب پیش از آنکه سرها بیفتد

معرفی کتاب پیش از آنکه سرها بیفتد

 کتاب پیش از اینکه سرها بیفتد، نقدی بر رمان «رازهای سرزمین من» نوشته ی رضا براهنی است. رازهای سرزمین من رمانی می باشد که حوادث بین سال های 1332 تا 1358 را بیان می دارد. 

تمام ماجراهای این داستان در دوران سلطنت محمد رضا پهلوی و یک سال پس از پیروزی انقلاب شکل می گیرد. سرشار این کتاب را در 10 بخش تنظیم کرده است. بخش اول مقدمه است. پس از مقدمه خطوط اصلی رمان براهینی می آید.

زاویه دید، شخصیت های داستان اشکال های منطقی، اشکالات نثر کتاب، همه از مواردی است در بخش های بعدی سرشار در این کتاب آورده است. در این کتاب ابتدا به صورت کامل ماجرای رمان «راز های سرزمین های من» و معرفی کامل شخصیت های رمان و طرز تفکر نویسنده آورده می شود و سپس مؤلف به نقد کتاب می پردازد.

گزیده کتاب پیش از آنکه سرها بیفتد

همسایة تیمسار شادان، که یک صابون‌فروش تبریزی است، اطلاعاتی را از زندگی تیمسار، به مخاطبی مجهول می‌دهد.

تیمسار شادان یکی از شخصیت های مهم داستان است. او از افسران با نفوذ ارتش است. زن و ‌خواهرزن بسیار زیبایی دارد. اغلب، گماشته‌های جوان و خوش‌بَر و رو را برای خدمت به خانه‌اش می‌برد؛ و شایع است که روابط جنسی با آن ها برقرار می‌کند. تیمسار، در ‌‌یکی از مراسمی که به مناسبت ٢١ آذر ـ سالروز بازگشت مجدد ارتش به آذربایجان ـ برگزار شده، از اسب سقوط کرده، و از یک پا، لنگ شده است. او، سرانجام نیز، به وضع مبهمی، در شیراز، به قتل رسیده است.

فهرست

به عنوان مقدمه خطوط اصلی رمان پیرنگ الف) پیرنگ عقاید (اندیشه) ب) روابط علی و معلولی ج) زواید، کمبودها و ابهام ها د) استفاده از عامل تصادف ه ) کشش رازهای سرزمین من و «رئالیسم جادویی» زاویه دید فلسفه استفاده از «زاویه دید متغیر» شخصیت های داستان بابک پوراصلان تهمینه ناصری و مقام و پایگاه او در نظر حسین؟ اهمیت خواب، رؤیا و لحظات خاص شهودهای قهرمانان داستان خواب اول حسین عقاید فلسفی و اندیشه های سیاسی تهمینه گرگ اجنبی کش راز کوه سبلان حاجی جبار جمع بندی شخصیت های مختلف داستان گفتگو (دیالوگ)ها پرداخت اشکال های منطقی و اشتباه های ریز داستان . اشکال های منطقی ناشی از بیدقتی . ضعف دانش مذهبی نویسنده نثر الف) غلط های نگارشی و منطقی ب) رسم الخط مغشوش ج) کاربرد غلط علائم نگارشی د) غلط های املایی هـ) عبارت ها و جمله های ناقص و) گنگی و ابهام ز) غیر سلیس بودن ح) کاربرد مغشوش و اغلب غلط زمان گذشته و حال ط) نفوذ زبان های دیگر سوسیالیسم مبتنی بر قومیّت، با تجلیل از «فرقه دمکرات آذربایجان» دلبستگی براهنی به بلوک شرق، خاصه شوروی

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

12,350 تومان

حجم : 1.0 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 257