× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

برایم حافظ بگیر

مجموعه خاطرات سردار مدافع حرم؛ شهید حاج شعبان نصیری

ناشر: شهید کاظمی

نویسنده:

مجموعه اثر : مدافعان حرم

صفحات کتاب : 344

کنگره : BP52/66

دیویی : 297/998

کتابشناسی ملی : 5748714

شابک : 978-622-6609-37-1

سال نشر : 1398

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب برایم حافظ بگیر


معرفی کتاب برایم حافظ بگیر

کتاب برایم حافظ بگیر نوشته زینب سوداچی از مجموعه مدافعان حرم انتشارات شهید کاظمی به زندگی شهید مدافع حرم، حاج شعبان نصیری می پردازد.

 درباره کتاب برایم حافظ بگیر

شهید حاج شعبان نصیری زاده اول فروردین ۱۳۳۷ از بنیانگذاران سازمان بدر و از اعضا و بنیانگذاران سپاه کرج بود. او از سال ۱۳۵۹ در جنگ ایران و عراق شرکت داشت و بعد از جنگ در سال ۱۳۹۶ در حال عملیات مستشاری در موصل به شهادت رسید.

پیکر وی در قطعه ۲۹ بهشت زهرا به خاک سپرده شده است.

جملاتی از کتاب برایم حافظ بگیر

حاج شعبان تعریف می کرد که:

یک روز در عراق با ابومهدی مهندس نشسته بودیم که حاج قاسم سلیمانی آمد به خط. آن زمان داشتیم روستاهای اطراف موصل را می گرفتیم؛ یعنی آخرین مکان های تحت اِشغال داعش. من به حاج قاسم گفتم: «فردا بالاخره موصل هم آزاد می شه، ولی راهکار ما برای مردم چیه؟»

حاج قاسم گفت: «موتور رو بردار بریم.»

من جلو نشستم، حاج قاسم هم تَرک موتور. به بقیه گفت: «ما می ریم منطقه رو می بینیم و برمی گردیم.» راه افتادیم. من شروع کردم به صحبت. حرفم به درازا کشید. حاج قاسم هم که می دید هنوز صحبت هایم تمام نشده، می گفت: «بریم این جا رو هم ببینیم، بریم اون جا رو هم ببینیم.» اطرافمان هم مدام خمپاره می خورد و منفجر می شد.

از رفتن ما حدود یک ساعت گذشته بود و همه نگران شده بودند؛  چون معمولاً رفت و برگشت برای شناسایی کمتر از یک ربع طول می کشد.

وقتی برگشتیم دیدیم همه، به خصوص ابومهدی، نگران و مضطرب، توی مسیر ایستاده و منتظر بودند.

می گفتند: «چرا این قدر طولانی رفتید؟... چرا تماس نگرفتید؟... نگفتید اگر شما رو زنده بگیرن، چه بر سر ما می آد؟... اگه شهید می شدید، کی می خواست جوابگو باشه؟...»

بعدها حاج قاسم در مراسم چهلمین روز شهادت حاج شعبان گفت: «از روزی که ایشان را دیدم، در جبهه های تکریت، احساس کردم که به زودی شهید خواهد شد. 

نور شهادت در وجود او؛ تعبد و معنویت و دین داری و خلوص، و اصرار برگمنامی... اصرار بر گمنامی و عمل در گمنامی... بی نظیر بود شهید نصیری. خداوند این شخصیت را در همهٔ قلب های جوانان ما جا دهد.»

فهرست

شعبان تا شعبان مهندس آب! نذار استعدادت هدر بره! داداش شعبان نفوذی بشین بچه! باغ مصادره ای داوطلب زیر یک سقف روزهای انتظار هر جا نیاز باشه جاری... همراه شهید دقایقی سخت ترین کارها اول ثبت نام با کمترین امکانات رئیس ستاد لشکر بدر به خودت سختی بده! مرد میدان عمل کربلای بی خبری آرامش همیشه شهردار کارهای بزرگ با امکانات کم عقلانیت، ایمان، تجربه مثل معلم هیئت رزمندگان کرج میوه های باغ هرکه دارد هوس کربُ بلا... کمین شناسایی همسایههمدلی شبی در زابل پادگان باهنر اذان بگو قرارگاه وصال حواس جمع به من نگید سردار! کبوتر با کبوتر آن طرف دنیا پیش نماز کانون فرهنگی رانندگی تخصص ندارم! شربت کلاس اخلاق عملی سرباز یا سردار؟ اردوی لاکچری غیرت صبر در رفاقت مشتری خوش سفر پول با محتوا پدر و پسر توبیخ اعتماد عیدی مدیریت جهادی این حلقه همچنان وصل است کوه صبر حامی قول می دم بزرگ شی! بنگاه کارگشایی من پدرش هستم! آبدارچی خوب نگاهش کن! سرمایه از من... خدا می رسونه! روزی حلال دفتر ازدواج علم نافع کار علمی غفلت کردیم! آتش به اختیار شاگرد زرنگ کلاس زبان شوخی جا داره!رفیق با معرفت اثرگذار اقیانوس آرام تاثیر رفتار پیاده روی اربعین امید آفرین جهان وطنی بی قرار قهق هی مستانه یک قدم جلوتر نترس! ما ایرانی هستیم! روحیه متواضعانه خدا ما رو نگاه می کنه! جهاد اکبر فرشته زمینی نظم شعبانی تک و تنها دلسوز بحث تمام! آرام بخش درس شجاعت دعای خیر خط شکن فرمانده مهربان کنار نیروها شب عملیات همراه حاج قاسم بیا بدویم! پنجاه و هفتی به فکر دیگران باید قول بدی! مردی با آرزوهای بزرگ شوق دیدار من زنده ام خبر سبز و سیاه از سال 59 تا 59 سالگی! معروف در آسمان سنگر را حفظ کنید پرواز تا ملکوت... شاید کسی را دیده بود...

کتاب‌الکترونیکی

16,000 تومان

حجم : 20.4 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 344